ПАРЄ: Конституційна реформа в Україні має забезпечити чіткий розподіл влади

Конституційна реформа в Україні повинна забезпечити чіткий розподіл між різними гілками влади - законодавчою, виконавчою, судовою. Таку заяву зробив сьогодні президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу.

Конституційна реформа в Україні повинна забезпечити чіткий розподіл між різними гілками влади - законодавчою, виконавчою, судовою. Таку заяву зробив сьогодні президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу по закінченні переговорів із прем'єр-міністром, міністром закордонних справ та лідерами опозиції й громадських організацій України, повідомляє радіо «Свобода».

Для цього, крім змін до Конституції, терміново необхідно впровадити реформи у правоохоронній та судовій системах, у виборчому законодавстві, забезпечити реальну боротьбу з корупцією, вважає він.

За словами президента ПАРЄ, «нині, коли після тривалої політичної кризи та чесних президентських виборів до влади в Україні прийшли сильний Президент та уряд більшості, тягнути з реформами не можна. Але, перш ніж український парламент ухвалюватиме необхідні законодавчі акти, вони мають пройти консультації у Венеціанській комісії». 

ПАРЄ рекомендує Україні «забезпечити довготривалу політичну стабільність на основі політичного консенсусу, співпраці на рівні «влада - опозиція», а також забезпечити свободу слова та права національних меншин».

Нагадаємо, 20 вересня ц.р. Президент України Віктор Янукович провів зустріч із Головою Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу. В ході зустрічі Президент зазначив, що сьогодні в Україні вже відбувається реформування судової системи та кримінальної юстиції. Він також відзначив, що підписав Указ про створення робочої групи з питань реформування  кримінального судочинства - для попереднього узгодження та підготовки пропозицій щодо реформ у даній сфері, забезпечення конституційних прав громадян та впровадження міжнародних демократичних стандартів.

В свою чергу, спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що ВР України повинна внести зміни до Конституції відповідно до вимог ПАРЄ.

Відзначимо, що 2 червня ц.р. Рада Європи (РЄ) заявила, що готова надати Україні технічну допомогу для реалізації судової реформи. ПАРЄ заявила, що судова реформа в Україні є одним із зобов'язань країни перед РЄ.

5 жовтня на пленарній сесії ПАРЄ буде розглянуто питання «Функціонування демократичних інституцій в Україні».

Президент ПАРЄ перебуває в Україні з офіційним візитом, який завершиться 22 вересня в Одесі, де відбудуться зустрічі М.Чавушоглу з викладачами і студентами Національної юридичної академії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся