Партія прем'єр-міністра Косово заявила про перемогу на виборах

Понеділок 16 листопада 2009 09:58
Автор: RBC.UA
Правляча Демократична партія Косово оголосила про перемогу на перших з часів проголошення незалежності виборах. Про попередні результати голосування повідомив прем'єр-міністр Косово Хашим Тачі. Офіційні ж дані очікуються в найближчі години, повідомляє ВВС.  

Правляча Демократична партія Косово оголосила про перемогу на перших з часів проголошення незалежності виборах. Про попередні результати голосування повідомив прем'єр-міністр Косово Хашим Тачі. Офіційні ж дані очікуються в найближчі години, повідомляє ВВС.

Х.Тачі назвав день виборів "найважливішим з часу оголошення незалежності". "Ми сьогодні підтверджуємо, що наша країна гідна незалежності і європейських перспектив", - заявив він, опускаючи свій бюлетень на дільниці в Пріштині.

Незалежно від отриманих результатів, влада Косово визнала вибори в країні такими, що відбулися. За офіційними даними, 45% жителів Косово прийшли в неділю на дільниці, щоб проголосувати на виборах до місцевих органів влади. У той же час, у громадах з переважно сербським населенням, ця цифра становила від 13 до 25%.

Таку низьку явку експерти пов'язують з тим, що офіційний Белград і Сербська православна церква закликали співвітчизників в Косово не приходити на виборчі дільниці. Вони заявили, що не будуть брати участь у формуванні незалежної держави. Тих же, хто проголосував і, тим більше, виставив свою кандидатуру, тут називають зрадниками, передають західні ЗМІ.

Міністр у справах Косово і Метохії в уряді Сербії Горан Богданович назвав минулі вибори "нелегітимними". За словами Г. Богдановича, влада Косово вдалася до "численних маніпуляцій та порушень, однак це не допомогло змінити той факт, що явка сербів була низькою". "Усі, хто брав участь у виборах, повинні розуміти, що вони не можуть представляти інтереси косовських сербів", - додав сербський міністр. Белград раніше неодноразово заявляв, що буде і далі визнавати законними тільки ті органи влади в Косово, які були сформовані в результаті торішніх виборів, проведених урядом Сербії.

У той же час, у великому анклаві Грачаніца вважають, що серби повинні зайняти місця у місцевому самоврядуванні, щоб відстоювати свої інтереси, передає France-Presse. "Ми вважаємо меншим із двох лих участь у виборах, - передає його слова агентство. - І, можливо, це менше зло може бути трансформовано в щось гарне", - заявив лідер Сербського руху опору Момчило Трайковіч, підкресливши, що вони не визнають незалежності Косово, хоча і приймають ситуацію, що склалася.

Передвиборча ситуація в країні ускладнювалася і конфліктом між косовськими партіями, одну з яких очолює нинішній прем'єр Х.Тачі, а іншу його попередник на цій посаді Рамуш Харадінай.

Нагадаємо, 15 листопада в Косово пройшли перші в історії незалежної держави вибори.

Голосування відбулося в 36 з 38 муніципалітетів Косово. Зокрема вибори пройшли в трьох нових муніципалітетах, де серби складають більшість населення - Грачаніца, клекіт і Ранілуг. Вибори в двох інших нових муніципалітетах також з сербським більшістю - в північній частині Косовській Митровиці і Партеше - планується провести пізніше.

Заходи безпеки в неділю були посилені всюди, особливо в місцях компактного проживання сербів. Виборчі дільниці закрилися в 19:00 за місцевим часом (18:00 за Гринвічем). За виборами в Косово стежили кілька тисяч міжнародних спостерігачів. Офіційні результати будуть відомі вже через кілька годин.

Нагадаємо, в цілому на даний момент з 192 держав, що входять до Організації об'єднаних націй (ООН), незалежність Косово визнали 63. Тут до цього часу розквартировані тисячі миротворців з країн-членів НАТО.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся