ru ua

Партія У.Чавеса отримала більшість на виборах у парламент Венесуели

Автор: RBC.UA
Єдина соціалістична партія Венесуели на чолі з Президентом країни Уго Чавесом здобула перемогу в ході парламентських виборів, що пройшли 26 вересня 2010 р. в цій латиноамериканській державі.

Єдина соціалістична партія Венесуели на чолі з Президентом країни Уго Чавесом здобула перемогу в ході парламентських виборів, що пройшли 26 вересня 2010 р. в цій латиноамериканській державі, передає РБК з посиланням на Associated Press.

За даними Національної виборчої ради країни, соціалісти отримали, щонайменше, 90 з 165 місць в Національній асамблеї Венесуели (однопалатному парламенті). У той же час, згідно із заявами виборчкому, опозиційна коаліція займе як мінімум 59 місць у парламенті.
Говорячи про решту місць в Національній асамблеї, у виборчій раді відзначили, що частина з них дістанеться малим партіям країни.

З даними Каракаса вже не погодилися венесуельські опозиціонери. За їх інформацією, коаліція отримала 52% місць в парламенті.

Як повідомлялося, жодних позаштатних ситуацій, ексцесів чи фактів порушення законодавства в ході проведення всенародних виборів у Національну асамблею країни не зафіксовано. Всього у виборчі списки були включені 17,5 млн людей.

На думку У.Чавеса, вибори, що пройшли стали "доленосними для боліваріанської революції".

Варто відзначити, 22 серпня ц.р. венесуельський лідер призупинив вихід власної телерадіопрограми до жовтня 2010 р. відповідно до вимог виборчого законодавства. У прямому телерадіоефірі він веде програму "Алло, президент", яка триває п'ять-шість годин і, за офіційними даними, збирає значну аудиторію телеглядачів і радіослухачів.

Нагадаємо, вищий законодавчий орган країни - Національна асамблея обирається на 5 років. Більш ніж 17,5 млн осіб, включених у виборчі списки, мали можливість вибрати 165 депутатів.