ru ua

Партія "Громадянська позиція" закінчила переговори про об'єднання з опозицією

Автор: RBC.UA
Партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка завершила переговори про розширення об'єднаної опозиції з "Батьківщиною" і "Фронтом змін". Про це РБК-Україна повідомив голова партії "Громадянська позиція", народний депутат від НУ-НС Анатолій Гриценко.

Партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка завершила переговори про розширення об'єднаної опозиції з "Батьківщиною" і "Фронтом змін". Про це РБК-Україна повідомив голова партії "Громадянська позиція", народний депутат від НУ-НС Анатолій Гриценко.

"Я можу сказати, що переговори завершені, але про їхні результати я не уповноважений заявляти окремо. Про це має бути зроблена спільна заява", - зазначив Гриценко.

Слід зазначити, що завтра о 12:30 планується оприлюднення спільної заяви першого заступника голови партії "Батьківщина" Олександра Турчинова і лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка щодо розширення об'єднаної опозиції.

За словами членів партії "Громадянська позиція", вони розраховують на не менш ніж 10 мандатів, якщо опозиція зможе провести до парламенту 250 депутатів. У партії вважають, що рейтинг об'єднаної опозиції завдяки "Громадянській позиції" має зрости на 3%.

Нагадаємо, що в "Громадянську позицію" влилася 31 березня ц.р. "Українська партія", очолювана Ігорем Насаликом. Так і не судилося збутися злиттю "Громадянської позиції" з Європейською партією України (ЄПУ), про яке заявляв влітку 2011 р. лідер ЄПУ Микола Катеринчук.

Як відомо, партія Анатолія Гриценка вийшла з лав Комітету опору диктатурі (КОД), бо на думку Гриценка, не відбувалося "принципових змін".

Разом з тим, Гриценко відразу підтримав ініціативу лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко про об'єднання опозиції на парламентських виборах шляхом формування єдиного списку на основі нейтральної партії, а також єдиного списку від опозиції у мажоритарних округах. Гриценко тоді заявив, що найкращим кандидатом на перше місце в такому списку була б Ліна Костенко.

Об'єднану опозицію створили на основі партії "Батьківщина", у травні в неї увійшли "Фронт змін", "Народна самооборона", "Реформи і порядок", "За Україну!" і Народний рух України. Виборчий список об'єднаної опозиції очолили Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк. Центральний штаб об'єднаної опозиції очолив Турчинов. 7 червня керівником Ради об'єднаної опозиції був призначений Арсеній Яценюк.

За словами Яценюка, об'єднана опозиція затвердить списки кандидатів в депутати на з'їзді 30 липня ц.р., як це передбачено виборчим законодавством. За його словами, при формуванні списку кожна політична сила має право вето на претендентів. Раніше Яценюк висловив упевненість, що до 30 липня до об'єднаної опозиції приєднаються ще кілька партій. Також Яценюк додав, що двері для інших партій відкриті. За його словами, єдиний список кандидатів на парламентські вибори буде підготовлено до 29 липня, щоб він пройшов експертизу серед громадськості.