ua en ru

Парламентські вибори в Україні не відповідали демократичним стандартам, - МЗС Канади

Автор: RBC.UA
Парламентські вибори в Україні 28 жовтня 2012 р. не відповідали демократичним стандартам. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Канади Джона Берда і міністра з міжнародного співробітництва Джуліана Фантіни, опублікованому на сайті МЗС Канади.

Парламентські вибори в Україні 28 жовтня 2012 р. не відповідали демократичним стандартам. Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ Канади Джона Берда і міністра з міжнародного співробітництва Джуліана Фантіни, опублікованому на сайті МЗС Канади.

"Канада стурбована відсутністю відкритості, прозорості та своєчасності, яке було характерне для підрахунку голосів", - йдеться в заяві.

У МЗС підкреслили, що мала місце "серія порушень, що була характерна для кампанії в цілому і підтверджує, що в Україні парламентські вибори не відповідають демократичним стандартом, яких громадяни України вправі очікувати". "Канада закликає виборчі органи і всіх партійних лідерів віддати належне мільйонам громадян України, які намагалися висловити свої демократичні права та бути почутими, незалежно від партії, яку вони обрали. Канада буде продовжувати уважно стежити за розвитком подій в Україні і сподівається отримати заключну доповідь місії Канади та інших незалежних місій зі спостереження за виборами в найближчі тижні", - зазначили в МЗС Канади.

Читайте також: Україна отримала чергову негативну оцінку від міжнародних спостерігачів

Зазначимо, що Канада направила близько 500 спостерігачів на парламентські вибори в Україні.

Раніше міжнародні спостерігачі від CANADEM ("Mission Canada - Ukraine Election 2012") заявили про те, що парламентські вибори в Україні не відповідають міжнародним стандартам у деяких важливих аспектах.

Заклопотаність ходом виборів міжнародні спостерігачі і організації висловлювали вже неодноразово. Так, генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відзначав, що не всім учасникам парламентських виборів були надані рівні можливості, а деякі з лідерів опозиції перебувають у в'язниці за політично мотивованим справах.

Також парламентські вибори 2012 р. в Україні розчарували Парламентську асамблею НАТО. "Наша спільна заява розчарує всіх. Але ми робимо її як друзі України ... Вибори - це не тільки день голосування ... Ми сподіваємося, що наше розчарування спонукає новий парламент забезпечити необхідні законодавчі зміни для забезпечення демократії", - заявив на прес- конференції в Києві глава делегації ПА НАТО Ассен Агов.

Читайте також: Центрвиборчком оголосив офіційні результати виборів по 220 мажоритарних округах

Агов висловив стурбованість непрозорим процесом підрахунку голосів: "Але ми заявляємо, що в перспективі ми будемо співпрацювати в рамках нового парламенту України для запобігання цих негативних проявів".

Також негативну оцінку виборчої кампанії 2012 р. в Україні висловили низку західних спостерігачів і представників іноземних держав. В ОБСЄ назвали підрахунок голосів на парламентських виборах в Україні непрозорим, а в ПАРЄ зазначили, що парламентські вибори не привели до реалізації демократичного потенціалу українського суспільства. У той же час Держдеп США висловив стурбованість виборами у ВР.

Пізніше в МЗС України зазначили, що заяви представників ОБСЄ про недемократичність виборів в Україні є їхньою особистою думкою. Крім того, за словами міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, ОБСЄ, Рада Європи, НАТО і Європарламенту вважають, що на виборах не було спотворення волевиявлення громадян.

Читайте також: Вибори в Україні не відповідають міжнародним стандартам у важливих аспектах

Нагадаємо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Позавчора ЦВК оголосила офіційні результати виборів за партійними списками, а вчора - по 220 мажоритарних округах. Таким чином, Партія регіонів отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць, КПУ - 32 місця.
Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради може провести раніше 17 грудня 2012 р.