ru ua

Парламент спростив реєстрацію автомобілів на вторинному ринку, скасувавши збір до ПФ

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) ухвалила в другому читанні як закон президентський проект закону № 11122, яким пропонується спростити процедуру реєстрації транспортних засобів на вторинному ринку. "За" законопроект проголосував 262 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні як закон президентський проект закону № 11122, яким пропонується спростити процедуру реєстрації транспортних засобів на вторинному ринку. "За" законопроект проголосував 262 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Законом пропонується в Податковому кодексі змінити механізм визначення вартості автомобілів для цілей оподаткування операцій з їх продажу податком на доходи фізичних осіб.

Читайте також: В Україні спрощена процедура техконтролю колісних транспортних засобів

За словами доповідача, голови Комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталія Хомутинніка, законопроект передбачає скасування сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при перереєстрації транспортних засобів.

Серед іншого, скасований необхідний збір на обов'язкове державне пенсійне страхування при другій та наступних реєстраціях транспортних засобів. Збір до Пенсійного фонду буде стягуватися тільки при первинній реєстрації, крім того, його ставка буде диференційованою - 3% за автомобіль вартістю до 165 прожиткових мінімумів (81,83 тис. грн), 4% - до 290 прожиткових мінімумів (319,58 тис. грн) і 5% - понад 290 прожиткових мінімумів. Це, на думку Президента, дасть можливість фізичним особам укладати угоди купівлі-продажу автомобілів у встановленому законом порядку.

Передбачено, що платник сам зможе вибирати метод, за яким буде визначатися дохід від продажу автомобіля - не нижче оціночної вартості, як зараз, або не менше середньоринкової ціни транспортного засобу. Середню вартість по ринку будуть щоквартально визначати в Мінекономрозвитку з урахуванням року випуску, пробігу та аналізу фактичних цін продажу відповідного рухомого майна. Ці дані в обов'язковому порядку будуть публікуватися на сайті міністерства. Ставка ПДФО залишиться діючою - 1% при продажу не частіше одного разу на рік і 5% при реалізації другого і наступних об'єктів майна.

Читайте також: ВР прийняла закон про автоцивілку з пропозиціями Януковича

Також законом передбачено зменшення розміру державного мита за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів. При нотаріальному завіренні договорів відчуження рухомого майна на користь дітей, одного з подружжя, батьків з 1% від суми договору (не нижче дійсної вартості транспортного засобу) до одного неоподатковуваного мінімуму (17 грн) і з 5% до 5 неоподатковуваних мінімумів (85 грн) для інших осіб.

Планується, закон набуде чинності 1 січня 2013 р.

Нагадаємо, що на початку року був спрощений технічний контроль транспортних засобів. Закон про скасування обов'язкового техогляду приватних автомобілів і введення спрощеного обов'язкового технічного контролю вповноваженими суб'єктами господарювання без участі ДАІ набув чинності в Україні в серпні минулого року.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

З 1 січня ц.р. Кабмін також встановив перелік платних послуг, які дозволяється надавати підрозділам ДАІ. Зокрема, вартість реєстрації або перереєстрації колісних транспортних засобів з видачею свідоцтва та номерних знаків визначена в розмірі 152,63 грн для вітчизняних автомобілів і 190,15 грн - для машин закордонного виробництва, мототранспорту, причепів вітчизняного виробництва та країн СНД - 148,63 грн.