Парламент Швейцарії відхилив податковий договір зі США
Нижня палата парламенту Швейцарії відхилила законопроект, який дозволив би швейцарським банкам розкривати інформацію про клієнтів на вимогу податкових органів США. Про це повідомляє BBC.
США наполягали, щоб цей документ прийняли в липні 2013 р. Інакше американці обіцяли ввести проти швейцарських банків штрафні санкції. США вимагали розкриття рахунків американців, які виводять гроші за кордон в обхід податкових органів.
До закінчення парламентської сесії в Швейцарії залишається три дні. Аналітики пророкують серйозну політичну кризу.
Після того як профільний комітет швейцарського парламенту рекомендував відхилити законопроект, експерти припускали, що в кінцевому підсумку спірне угода буде схвалена через сильного натиску з американської сторони.
Читайте також: Франція підозрює швейцарський UBS в сприянні ухильникам
Нагадаємо, з 1 лютого 2013 р. в Швейцарії набув чинності прийнятий під тиском США закон "Про міжнародну допомогу в податкових питаннях", відповідно до якого дані про дії іноземних клієнтів швейцарських банків можуть стати надбанням правоохоронних органів держав, з яких ті приїхали. Приводом для розкриття банківської таємниці можуть стати підозри в порушенні податкового законодавства. "У запитах має міститися опис дій клієнта банку. Запити, здійснені з метою отримання інформації про клієнтів, не будуть братися", - наголошувалося в повідомленні уряду Швейцарії.
Раніше найбільший швейцарський банк UBS заплатив владі США 780 млн дол і був змушений розголосити імена понад 4 тис. своїх американських клієнтів за припинення кримінальної преследованія.В даний час США розслідує діяльність таких швейцарських банків, як Julius Baer і Credit Suisse.
Розслідування проти UBS почала також Франція. Місцевий підрозділ банку звинувачується в допомозі заможним французам на початку і середині 2000-х років відводити кошти до Швейцарії, приховуючи їх від французького оподаткування.
Читайте також: У Швейцарії скасована банківська таємниця
Варто також нагадати, що на останньому саміті глав держав і урядів Євросоюзу, прийнято рішення про автоматичне обмін інформацією про вклади, що практично знищує поняття банківської таємниці.
Європейські лідери домовилися в Брюсселі, по-перше, про те, що до кінця поточного року має бути оформлене посилення закону ЄС про стягування податку з відсотків по банківському вкладу. Фактично це означає кінець існування банківської таємниці для громадян за меж союзу. По-друге, Євросоюз має намір покласти край широко поширеній практиці великих концернів, які, використовуючи діри в національних законодавствах, відводять свої мільярдні прибутки від оподаткування. Відповідні пропозиції повинні бути представлені вже в кінці 2013 року.