ua en ru

Парламент прийняв закон про біометричні паспорти із пропозиціями Януковича

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) прийняла закон №10492, який передбачає введення в Україні біометричних паспортів. Закон прийнято з пропозиціями Президента Віктора Януковича, які стосувалися, в першу чергу, гарантування права відмовитися від отримання біопаспортов через релігійні переконання. "За" таке рішення на сьогоднішньому засіданні парламенту проголосували 252 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла закон №10492, який передбачає введення в Україні біометричних паспортів. Закон прийнято з пропозиціями Президента Віктора Януковича, які стосувалися, в першу чергу, гарантування права відмовитися від отримання біопаспортов через релігійні переконання. "За" таке рішення на сьогоднішньому засіданні парламенту проголосували 252 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

"Закон лише декларує право осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій, імплантований у відповідні бланки документів. Такий підхід не узгоджується з нормами статті 35 Конституції України, які гарантують кожній людині і громадянину право на свободу світогляду і віросповідання", - говоритися в пропозиціях Януковича.

Читайте також: Президент ветував закон про біометричні паспорти.

У зв'язку з цим, глава держави запропонував викласти відповідну статтю в такому вигляді, щоб вона відповідала положенням Основного закону: "Особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактного електронного носія, імплантований у відповідний бланк документа, гарантується право на відмова від отримання такого документа або від внесення інформації в безконтактного електронного носія. Таке право реалізується шляхом подачі заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить безконтактний електронний носій, або від внесення інформації в такого носія. В цьому випадку особі в порядку і строки, встановлені Кабінетом міністрів України, видається відповідний документ, який не містить безконтактного електронного носія, або задовольняється заява про відмову від внесення інформації в такого носія".

Відповідно до закону, паспорт громадянина України має виготовлятися у формі карти, яка містить безконтактний електронний носій інформації.

У паспорт повинна вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, прізвище, ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифрований образ особи, оцифрована підпис, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб'єкт, що видали документ.

Читайте також: Україна почне видачу біометричних паспортів, - МЗС

Як раніше заявляв представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв "прийняття закону про біометричні паспорти - це серцевина лібералізації візового режиму з ЄС. Цей закон Україна повинна була прийняти давно ... Далі ми перейдемо на імплементаційних стадію безвізового режиму з ЄС".

Читайте також: Парламент ввів в Україні біометричні паспорти

Відзначимо, 2 жовтня ц.р. Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні і як закон законопроект № 10492 "Про Єдиний державний демографічний реєстр", яким передбачається введення в Україні біометричних паспортів.

Згідно з документом, реєстр є функціонально єдиною системою, яка складається з головного та резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів. Законом визначається, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.

Читайте також: Лутковська просить Януковича ветувати закон про демографічний реєстр

Паспорт громадянина України є документом, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України на території України. Кожен громадянин України незалежно від віку зобов'язаний отримати паспорт громадянина України. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється всім особам, починаючи з народження і незалежно від віку на кожні десять років.

Читайте також: Для в'їзду в країни Шенгенської зони знадобляться відбитки пальців

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон провадиться у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування.

Роботи з оформлення та видачі паспортів повинні бути розпочаті з 1 січня 2013 р.

Читайте також: Ціна виготовлення біометричного паспорта дорівнюватиме вартості звичайного

Ціна виготовлення біометричного паспорта, за словами директор комбінату "Україна" Максима Степанова буде дорівнює вартості звичайного. За його словами ціни на адміністративні послуги, в тому числі на виготовлення біометричних паспортів, будуть встановлюватися максимально прозоро - нормативними актами Кабміну. Виготовлення паспортів, в тому числі і біометричних, повністю буде контролюватися державою.