ua en ru

Парламент Грузії заборонив радянську і фашистську символіку

Автор: RBC.UA
Парламент Грузії затвердив сьогодні так звану "Хартію свободи", що забороняє використання в громадських місцях радянської, а також фашистської символіки.

Парламент Грузії затвердив сьогодні так звану "Хартію свободи", що забороняє використання в громадських місцях радянської, а також фашистської символіки. Про це повідомляє РБК.

Також "Хартія", що складається з двох законопроектів - "Про люстрацію" та "Акт патріота" - обмежує прийняття на державну службу посадових осіб компартії, комсомолу, працівників спецслужб радянського періоду. Вони не зможуть працювати у владних структурах, включаючи апарат парламенту, адміністрацію президента, регулюючі комісії, Раду безпеки, канцелярію уряду, міністерства і т. д. Колишні функціонери також не зможуть обіймати посади декана в учбових закладах, завідувати кафедрою або працювати суддею.

За інформацією законодавчого органу, "Хартія свободи" також ставить за мету викорінення тероризму і посягань на основи безпеки країни. "Хартія свободи" містить і пакет антитерористичних заходів - охорону будівель і об'єктів стратегічного призначення, моніторинг вантажів, що поступають до Грузії.

Документом, крім того, передбачений контроль за фінансовими потоками, що поступають до Грузії з-за кордону. Як свідчить "Хартія свободи", міністерства економіки і фінансів, Національний банк, комерційні банки Грузії тепер зобов'язані інформувати правоохоронні органи про крупні фінансові транзакції з-за кордону.

Згідно з "Хартією свободи" в Грузії мають бути вилучені з громадських місць пам'ятники, скульптури і барельєфи із радянською символікою, а також змінені назви вулиць і населених пунктів, в яких міститься натяк на радянське минуле. Частина пам'ятників може бути перенесена до Музею окупації.

Нагадаємо, 30 травня повідомлялось, що прокуратура Грузії звинувачує Бадрі Біцадзе - чоловіка колишнього-спікера парламенту, лідера "Народного зібрання" Ніно Бурджанадзе - в організації незаконної озброєної групи. Прокуратура Грузії також розповсюдила відеозапис, знятий прихованою камерою, в якій Біцадзе і ще декілька осіб, включаючи одного з лідерів опозиції Іраклія Батіашвілі, обговорюють організацію безладів в Тбілісі.

В ніч з 25 на 26 травня в Тбілісі відбувся мітинг опозиції, який був розігнаний правоохоронними органами. Лідер руху "Народні збори" Бурджанадзе заявила, що учасники акції протесту надали грузинському спецназу "серйозний опір". В результаті зіткнень загинуло дві людини і 37 було поранено в ході розгону демонстрації в Тбілісі. Учасники акції протесту вимагали невідкладної відставки Президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Саакашвілі зазначив, що частина політичних лідерів і їх нечисленні прихильники "підняли руку на свободу слова і демократію, вони бажали не свободи слова, а хотіли і хочуть насильства і жертв". Як повідомив грузинський Президент, саме лідери опозиції першими спішно покинули територію мітингу, дізнавшись про намір поліції його розігнати.