Парламент Чехії проголосував за підвищення ПДВ і введення "податку для багатих"

Субота 14 липня 2012 16:37
Автор: RBC.UA
Нижня палата парламенту Чехії проголосувала за підвищення податку на додану вартість і введення "податку для багатих" для боротьби з дефіцитом бюджету в країні, передає Associated Press.

Нижня палата парламенту Чехії проголосувала за підвищення податку на додану вартість і введення "податку для багатих" для боротьби з дефіцитом бюджету в країні, передає Associated Press.

За введення даних заходів проголосували 95 депутатів, проти - 90. Згідно з рішенням парламенту, основна базова ставка ПДВ складе 21%, додаткова базова ставка (для продовольчих продуктів і дитячих товарів) складе 15%.

Крім того, громадяни, чий дохід перевищує 100 тис. чеських крон в місяць (близько 5 тис. дол.), виплачуватимуть додатковий податок у розмірі 7% з 1 січня 2013 р.

Таким чином уряд країни сподівається скоротити дефіцит бюджету з 3,7% до 2,9% до кінця 2013 р.

Також сьогодні стало відом, що в Іспанії з 1 вересня 2012 р. буде підвищений ПДВ. Про це повідомив міністр фінансів країни Крістобаль Монторо. Рішення було ухвалене після засідання ради міністрів, на якому було схвалено новий пакет заходів зі скороченню витрат у розмірі 65 млрд євро.

В рамках нових заходів передбачається підвищення ПДВ при покупці таких речей, як окуляри, квитки в кінотеатр, послуги перукарських і ритуальних бюро, з 18% до 21%. ПДВ на набір продуктів харчування першої необхідності залишився на рівні 4%.

За словами Монторо, уряд прийняв рішення про збільшення ПДВ "у зв'язку з умовами отримання фінансової допомоги Іспанії".

Нагадаємо, 25 червня 2012 р. Іспанія офіційно запитала у Євросоюзу фінансову допомогу на рекапіталізацію банківської системи в розмірі до 100 млрд євро.

Раніше, 21 червня ц.р., були опубліковані перші підсумки аудиту іспанського банківського сектора, проведеного компаніями Rolan Berger та Oliver Wyman. За їх даними, для відновлення банківської системи Іспанії може знадобитися від 51 до 62 млрд євро, при цьому трьом найбільшим іспанським банкам - Banco Santander, BBVA і Caixabank не знадобиться вливання додаткового капіталу навіть у найгіршому сценарії. Аналогічні висновки щодо Banco Santander відзначають у своїй доповіді експерти Moody's.

Кошти на рекапіталізацію банків виділяються на умовах дотримання Іспанією бюджетної дисципліни і проведення програми фіскальної консолідації. Перший транш фінансової допомоги для рекапіталізації банків розміром в 30 млрд євро Іспанія отримає до кінця липня 2012 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся