Паралімпійські ігри: 14 золотих, 10 срібних і 13 бронзових медалей в скарбничці збірної України (фото) Паралімпійські ігри
Паралімпійська збірна України за чотири дні змагань завоювала 37 медалей. Наші спортсмени здобули 14 золотих, 10 срібних та 13 бронзових нагород, пише сайт Першого Національного телеканалу.

Паралімпійська збірна України за чотири дні змагань завоювала 37 медалей. Наші спортсмени здобули 13 золотих, 8 срібних та 12 бронзових нагород, пише сайт Першого Національного телеканалу.

У змаганнях з легкої атлетики паралімпійці вибороли 8 медалей: 2 золотих, 3 срібних та 3 бронзових. Золото з бігу на дистанції 100 м (Т35) завоював майстер спорту Юрій Царук, а заслужений майстер спорту Роман Павлик на дистанції 100 м (Т36) виборов бронзову нагороду. Срібло у змаганнях з метання диска дісталося заслуженому майстру спорту Василю Ліщинському. Українська спортсменка, заслужений майстер спорту Інна Стрижак завоювала одразу дві нагороди Паралімпіади - 2012 - срібну зі стрибків у довжину та бронзову з бігу на дистанції 100 м (Т38). У бігу на дистанції на 100 м у класі Т12 бронзову медаль виборола заслужений майстер спорту Ботурчук Оксана. Двома нагородами на XIV Паралімпійських іграх відзначилася майстер спорту міжнародного класу Марія Помазан - в особистому заліку спортсменки золото у штовханні ядра та срібло у метанні диска.

П'ять нагород вибороли українські паралімпійці у змаганнях з дзюдо. Три золоті нагороди принесли в актив нашої збірної чоловіки, а дві бронзові медалі - жінки. Золото з цього виду спорту у ваговій категорії до 60 кг виборов майстер спорту міжнародного класу Давид Хорава. Нагорода такого ж ґатунку у ваговій категорії до 81 кг дісталася майстру спорту міжнародного класу Олександру Косінову. У вазі до 73 кг серед чоловіків найсильнішим був український спортсмен, майстер спорту міжнародного класу Дмитро Соловей. Бронзові нагороди з цього виду спорту у змаганнях серед жінок вибороли майстри спорту міжнародного класу Юлія Галінська та Наталія Ніколайчик.

У змаганнях з пауерліфтингу відзначилася українка Лідія Соловйова, яка завоювала бронзову медаль у ваговій категорії до 44 кг. Золото у цій дисципліні дісталося нігерійці Іворі Нвокоріе, а срібло завоювала Сігдем Деде з Туреччини.

В академічному веслуванні серед жінок золото дісталося команді України. Нагороду найвищого ґатунку виборола майстер спорту міжнародного класу Алла Лисенко. У командних змаганнях з цього виду спорту українська збірна з веслування посіла третю сходинку і завоювала бронзову медаль.

Золота нагорода у кульовій стрільбі з пневматичної гвинтівки дісталася майстру спорту міжнародного класу Василю Ковальчуку. Український спортсмен став лідером цього змагання з результатом у 706,4 балів.

У змаганнях з настільного тенісу український спортсмен відзначився бронзою. На п'єдестал Паралімпіади - 2012 зійшов майстер спорту міжнародного класу Михайло Попов.

Найбільше нагород XIV літніх Паралімпійських ігор на цю мить українські спортсмени вибороли у змаганнях з плавання - 6 золотих, 5 срібних та 4 бронзових. Золотом на дистанції 50 м (S4) вільним стилем відзначився майстер спорту Ескендер Мустафаєв. На цій же дистанції у класі S13 бронзову нагороду виборов заслужений майстер спорту Олексій Федина. На дистанції 400 м вільним стилем (S12) бронза дісталася заслуженому майстру спорту Сергію Кліпперту. Золоту нагороду у змаганнях з плавання на дистанції 100 м брасом (SВ8) здобув заслужений майстер спорту Андрій Калина. На дистанції 100 м на спині медалі здобули одразу двоє українських спортсменів - золото дісталося майстру спорту міжнародного класу Дмитру Залевському, а бронзова медаль - заслуженому майстру спорту Віктору Смирнову. Ще дві срібні нагороди Паралімпіади - 2012 вибороли українські спортсменки. На дистанції 100 м батерфляєм (S8) другою фінішувала майстер спорту Катерина Істоміна, а на дистанції 100 м брасом (SВ7) другий результат показала майстер спорту міжнародного класу Оксана Хруль.

Дві золоті нагороди у змаганнях з плавання серед жінок завоювала майстер спорту міжнародного класу Наталія Прологаєва. Українській спортсменці підкорилися одразу дві олімпійські дистанції - 200 м комплексним стилем (SМ5) та 50 м вільним стилем (S5). Дві медалі Паралімпіади - 2012 - срібну й бронзову - виборов заслужений майстер спорту Дмитро Виноградець. Другим він прийшов на дистанції 150 м змішаним стилем (SМ3), а третім - на дистанції 50 м брасом (SВ2).

Особливим відкриттям XIV Паралімпійських ігор став для України майстер спорту міжнародного класу Євгеній Богодайко. Він завоював золоту та дві срібні медалі, а також став автором світового рекорду. Українець був другим на дистанціях 50 м батерфляєм (S7) та 100 м на спині (S7). Змагання на дистанції 200 м комплексним стилем Євгеній Богодайко завершив першим, встановивши при цьому новий світовий рекорд - 2.33,13.

Наразі Україна з 37 нагородами посідає четверту позицію загальнокомандного заліку, пропускаючи вперед тільки Китай, Великобританію та Австралію.