ua en ru

Папієв, Шишацький та Матвійчук очолили рейтинг адміністративного впливу на виборчий процесс

Автор: RBC.UA
Голова Чернівецької обласної державної адміністрації (ОДА) Михайло Папієв, Донецької ОДА - Андрій Шишацький та Одеської ОДА - Едуард Матвійчук очолили рейтинг адміністративного впливу на виборчий процес, який склала громадянська мережа "Опора"

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації (ОДА) Михайло Папієв, Донецької ОДА - Андрій Шишацький та Одеської ОДА - Едуард Матвійчук очолили рейтинг адміністративного впливу на виборчий процес, який склала громадянська мережа "Опора". Про це передає прес-служба "Опори".

Зокрема, Папієв та Шишацький поділили між собою перше місце рейтингу, друге місце зайняв Матвійчук, а третє - голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. Четверте місце поділили між собою голови Житомирської та Київської облдержадміністрації Сергій Рижук та Микола Присажнюк. Голова Сумської ОДА Юрій Чмирь зайняв пяте місце у рейтингу. Із позиціями у рейтингу інших голів ОДА можна ознайомитися нижче.

Рейтинг, складений "Опорою" заснований на моніторингу діяльності голів ОДА, Ради міністрів Автономної Республіки Крим (АРК), міських державних адміністрацій та засвідчує факт активного залучення державних службовців до виборчого процесу. У діяльності 21 керівника зафіксовано більше, ніж один випадок адміністративного впливу на виборчий процес. Усього - 162 випадки.

Читайте также: Выборы-2012: Электоральный калейдоскоп Сумской области

Найпоширенішою формою участі голів регіональних органів влади у виборчому процесі є проведення офіційних заходів із залученням представників окремої партії чи кандидата (75 з 162 випадків). Привілейовані кандидати отримують "унікальну" можливість провести спільний захід із головою ОДА.

Голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА активно залучаються до політичної реклами Партії регіонів та її кандидатів-мажоритарників (зовнішня, медійна, друковані матеріали тощо), результати їх діяльності використовуються у агітаційних матеріалах цієї політичної сили. Таких інцидентів зафіксовано 31 з 162. Під час виконання своїх посадових обов'язків Голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА вдаються до публічних заяв на підтримку Партії регіонів чи окремих кандидатів (24 з 162 випадків).

17 фактів стосуються наявності у посадовця статусу кандидата та зловживання повноваженнями у власних передвиборчих інтересах. Зазначені випадки стосуються голів Вінницької та Житомирської ОДА Миколи Джиги та Сергія Рижука. Лише ці посадовці є офіційними суб'єктами виборчого процесу, оскільки вони балотуються до Верховної Ради України в одномандатних виборчих округах. Закон України "Про вибори народних депутатів Україн" не обмежує посадовців-кандидатів у проведенні передвиборчої агітації у робочий час, але прямо забороняє використовувати для цього будь-які ресурси органу влади.

У 8 зафіксованих випадках голови ОДА ініціювали нові бюджетні проекти в інтересах окремих кандидатів чи партій (включення обіцянок кандидатів у регіональні програми, виділення додаткових коштів до округу).

У 4 випадках голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА здійснювали політично вмотивований тиск на правоохоронні органи чи інших незалежних від них суб'єктів (коментування кримінальних справ місцевих опозиціонерів та порушення презумпції невинуватості, звільнення за політичними ознаками, випади проти ЗМІ чи громадських організацій).

У 4 випадках голови ОДА/Ради міністрів АРК/МДА зловживали інформаційними ресурсами влади (прес-служба та офіційний сайт органу влади, комунальні ЗМІ).

Папієв, Шишацький та Матвійчук очолили рейтинг адміністративного впливу на виборчий процесс