ua en ru

Папандреу: В Греції буде проведений референдум за новою угодою про борги

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що в республіці буде проведений референдум за новою угодою про борги, що була досягнута з європейськими лідерами минулого тижня.

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що в республіці буде проведений референдум за новою угодою про борги, що була досягнута з європейськими лідерами минулого тижня, передає Reuters.

Зокрема, на загальне голосування грецький уряд має намір винести питання про готовність громадян прийняти політику жорсткої економії бюджетних коштів в обмін на новий пакет допомоги Євросоюзу.

"Ми довіряємо нашим громадянам, ми віримо в їх розсудливість, ми віримо в правильність їх рішення", - заявив Папандреу, виступаючи перед членами правлячої Соціалістичної партії.

Варто відзначити, що, згідно з опитуваннями, які пройшли 29-30 жовтня ц.р., близько 60% греків відносяться до чергового траншу євро допомоги обсягом 130 млрд євро "негативно або швидше негативно".

Крім проведення референдуму, Папандреу має намір винести на голосування парламенту питання про довіру уряду і політичного курсу, якої він дотримується.

Раніше європейські лідери домовилися про добровільне списання приватними кредиторами 50% від суми боргу по грецьких облігаціях.

Як заявив Президент Франції Ніколя Саркозі, угода, яку досягнуто з кредиторами, дозволить зробити списання близько 100 млрд євро. В даний час сукупний державний борг країни перед приватними і національними кредиторами складає близько 350 млрд євро. За оцінкою французького лідера, подібні заходи дозволять Греції до 2020 р. знизити рівень держборгу до 120% від ВВП. Крім цього Саркозі заявив, що EFSF буде збільшено приблизно до 1 трлн євро. Одним з його учасників може стати Китай.

До цього глави ЄС прийняли комплекс заходів, спрямованих на відновлення довіри в європейському банківському секторі. Дані заходи повинні включати забезпечення гарантованого доступу банків до середньострокового фінансування з метою не допустити кризи ліквідності і гальмування кредитування реального сектора економіки.

У 2009 р. Греція опинилася перед лицем найбільшої фінансової кризи через надзвичайно великі борги Афін перед урядами інших країн.

У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакету фінансової допомоги. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро. Натомість керівництво Греції зобов'язалося здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації.

Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.