ua en ru

Папандреу: Уряд Греції має намір піти на скорочення витрат

Автор: RBC.UA
Грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу запевнив, що його уряд виконає намічені плани скорочення витрат, незважаючи на триваючу в країні економічну рецесію. Папандреу виступив сьогодні в Салоніках на засіданні кабінету міністрів.

Грецький прем'єр-міністр Георгіос Папандреу запевнив, що його уряд виконає намічені плани скорочення витрат, незважаючи на триваючу в країні економічну рецесію. Папандреу виступив сьогодні в Салоніках на засіданні кабінету міністрів, повідомляє радіо "Свобода".

Очікувалося, що глава грецького уряду в другій половині дня дасть прес-конференцію. Але вона була відкладена.

Зазначимо, на введенні суворих заходів економії і нових податків наполягають міжнародні кредитори.

У той же час, як повідомляє поліція, на вулицях міста Салоніки відбулися зіткнення між противниками урядових заходів і поліцією. Близько десяти демонстрантів отримали поранення і стільки ж було затримано. Всього в маніфестаціях протесту брали участь більше 25 тисяч чоловік.

Напередодні, Міністерство фінансів Греції випустило прес-реліз, в якому категорично спростувало чутки про оголошення Афінами дефолту 10-11 вересня. "Це дуже низька гра, організована спекуляція, спрямована проти євро і єврозони в цілому", - заявив заступник голови уряду, міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос.

Він підкреслив, що основним пріоритетом для Греції є виконання зобов'язань, взятих 21 липня 2011 р. на екстреному саміті єврозони, коли було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад діючої програми ЄС / МВФ обсягом 110 млрд євро.

Раніше в пресі з'явилися повідомлення про можливий дефолт Греції, в результаті якого Німеччина, один з основних власників суверенного боргу Греції, вдасться до екстреного плану допомоги банкам для компенсації втрат від держоблігацій Афін. Також повідомлялося, що Афіни можуть звернутися до партнерів по єврозоні з проханням надати їм весь обсяг кредиту до кінця 2013 р., а не до кінця 2014 р., як передбачалося раніше. Причини, які змушують Грецію піти на такий крок, полягають в тому, що країна не може скоротити бюджетний дефіцит до бажаного рівня.

Під тиском Євросоюзу Афіни погодилися на жорстку програму економії, що припускає досягнення бюджетного дефіциту в 7,6% ВВП в 2011 р. і 6,5% ВВП - в 2012 р. Проте, вже зараз ясно, що країна не впорається з цим завданням.