Папандреу зажадав від Президента Греції проведення зустрічі з опозицією з питання формування нового уряду

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу зажадав від Президента країни Каролоса Папульяса провести зустріч з опозицією з питання формування нового уряду, передає Reuters.

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу зажадав від Президента країни Каролоса Папульяса провести зустріч з опозицією з питання формування нового уряду, передає Reuters.

Президент Греції у відповідь заявив, що готовий провести зустріч, якщо будуть дотримані необхідні процедури.

Зазначимо, Папандреу може оголосити про відставку вже сьогодні, повідомляє британський телеканал Sky News, посилаючись на джерела в правлячій партії PASOK.

В даний час політики обговорюють за закритими дверима заміну Папандреу, вказали джерела.

Цю інформацію підтвердив депутат від правлячої партії Телемахос Хітіріс, який заявив грецькому телебаченню, що Папандреу піде у відставку, як тільки PASOK і опозиційні партії домовляться про створення тимчасового міжпартійного уряду. Це може відбутися вже сьогодні ввечері.

Офіційний представник грецького уряду заявив в телеефірі, що правляча партія і опозиція близькі до виходу з політичної безвиході.

Відзначимо, як повідомили в прес-службі грецького уряду, сьогоднішнє засідання Кабінету міністрів Греції стане останнім для Папандреу в ранзі прем'єр-міністра.

За деякими даними, антикризовий коаліційний уряд очолить нинішній міністр фінансів Евангелос Венізелос, відповідальний за переговори з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом (МВФ) по кредитах для Греції. За іншими даними, він збереже посаду міністра фінансів, а тимчасовим прем'єром стане колишній віце-президент Європейського Центробанку Лукас Пападемос.

Напередодні Папандреу почав переговори про формування нового коаліційного уряду, заявивши, що готовий піти у відставку після виконання цього завдання.

Папандреу вважає, що його негайна відставка і дострокові парламентські вибори перешкодять Греції отримати нове, життєво важливе фінансування від єврозони і МВФ.

Навпаки, лідер опозиції Антоніс Самаріс заявив, що Папандреу в ранзі прем'єр-міністра "небезпечний для країни".

Раніше сьогодні лідер опозиційної консервативної партії "Нова демократія" Самаріс знову зажадав відставки прем'єр-міністра, повторивши, що не піде ні на які компроміси, поки Папандреу залишається при владі.

Нагадаємо, 27 жовтня 2011 р. лідери єврозони домовилися виділити Греції нове фінансування на суму 100 млрд євро. Крім того, банки-власники грецьких суверенних бондів пообіцяли обміняти їх на нові з 50-процентним дисконтом до номінальної вартості. Планується, що це дозволить скоротити держборг Греції до 120% ВВП до 2020 р.

При цьому члени єврозони, щоб переконати інвесторів обміняти папери, забезпечать інструменти підвищення кредитної якості нових грецьких паперів оціночною вартістю до 30 млрд євро. Таким чином, обсяг нової приватно-державної програми допомоги Греції оцінюється в 130 млрд євро.

Перша програма фінансової допомоги Греції була схвалена Євросоюзом і МВФ в травні 2010 р., її обсяг - 110 млрд євро. Проте Греція з початку осені не може отримати черговий 8-мільярдний транш кредиту за програмою, оскільки кредитори вимагають від країни політичного консенсусу і чіткого проведення бюджетних і економічних реформ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top