ua en ru

Папандреу: Греція веде переговори про другий транш допомоги

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу підтвердив, що Греція веде переговори про другий транш пакету допомоги, який "приблизно дорівнює першому" в 110 млрд дол..

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу підтвердив, що Греція веде переговори про другий транш пакету допомоги, який "приблизно дорівнює першому" в 110 млрд дол.. Про це повідомляє ВВС із посиланням на Associated Press.

Папандреу звинуватив у тяжкії ситуації, в якій опинилася країна, роздутий і неефективний держсектор.

Він пообіцяв зробити суттєві зміни після референдуму по конституції, які дозволять з більшою легкістю позбавитися від некомпетентних урядових службовців.

Нагадаємо, що сьогодні в Люксембурзі міністри фінансів країн єврозони обговорюють ситуацію в Греції. Мова йде як про виділення цій країні чергового траншу міжнародної фінансової допомоги, так і про нові заходи підтримки грецької економіки.

Лідери Франції та Німеччини - Ніколя Саркозі та Ангела Меркель - раніше на цьому тижні висловилися за прийняття нового пакету допомоги Греції - щоб не допустити дефолту цієї країни, який міг би вплинути на євро.

Слід також зазначити, що 14 червня міністри фінансів єврозони не змогли домовитися про те, як приватні власники держборгу Греції повинні розділити між собою участь у новій програмі допомоги.

Нагадаємо, Меркель вважає, що приватним інвесторам потрібно дозволити взяти на себе частину грецького боргу, що дасть країні додатковий час на виплати по ньому. Вона вважає, що подібна участь має бути добровільною, однак при цьому зазначила, що приватні кредитори повинні проявити солідарність.

У свою чергу прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер вважає, що лідери Німеччини і Франції "грають з вогнем", оскільки пропонований ними план посилає "неправильний сигнал" рейтинговим агентствам, які можуть визнати, що Греція вже знаходиться в стані дефолту. Якщо подібне трапиться, то вартість кредитування зросте і для інших проблемних країн єврозони, змусивши їх у свою чергу вдатися до дефолту.

Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. склав 10,5%, а рівень держборгу збільшився з 127,1% від ВВП до 142,8% від ВВП. Показник дефіциту, хоч і скоротився в порівнянні з 2009 р. майже на 5 процентних пунктів, все одно виявився значно вищим за прогнози Євросоюзу і цільових орієнтирів грецького уряду.

У травні 2010 р. Греція отримала від МВФ і Євросоюзу кредитний пакет на загальну суму 110 млрд євро, що виділяються траншами в залежності від виконання Афінами програми зі скорочення бюджетних витрат і реформування економіки. Проте через рік стало ясно, що боргова криза Греції виявилася набагато важчою, ніж передбачалося раніше.