ua en ru

Папандреу: Греція робить все можливе для виходу з кризи

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що Афіни роблять все можливе для покращення економічної ситуації в країні.

Прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу заявив, що Афіни роблять все можливе для покращення економічної ситуації в країні. Про це повідомляє ВВС.

Прибувши до Брюсселя на переговори з проблеми боргової кризи в країнах єврозони, Папандреу підкреслив, що на саміті вирішується не тільки доля євро, але і доля Європейського союзу в цілому.

За декілька годин до зустрічі в Брюсселі надійшли повідомлення про те, що Китай погодився допомогти єврозоні вийти з кризи, ставши інвестором європейського стабілізаційного фонду. Про це в інтерв'ю агентствам заявили китайські і європейські дипломати.

Нагадаємо, 21 жовтня ц.р. МВФ і міністри фінансів ЄС схвалили виділення Греції шостого траншу фінансової допомоги в обсязі 8 млрд євро в рамках кредитної лінії 110 млрд євро, його перерахування очікується в першій половині листопада 2011 р.

Раніше парламент Греції проголосував за нові скорочення зарплат і пенсій в обмін на обіцяний транш міжнародних кредитів ЄС і МВФ. За закон, який також дозволяє звільнити тисячі держслужбовців, проголосували депутати правлячої соціалістичної партії ПАСОК.

18 жовтня, прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу закликав депутатів грецького парламенту, які поки ще не визначилися, проголосувати за непопулярний план скорочення держвидатків. Прем'єр також сказав, що виключає можливість виходу своєї країни з єврозони в результаті боргової кризи.

Раніше представник Міжнародного валютного фонду підтвердив, що Греція може отримати черговий транш кредиту на початку листопада 2011 р. Він зазначив, що МВФ працює в тісній взаємодії з інспекторами Євросоюзу і Європейського центрального банку і що, в цілому, розбіжності у думках між партнерами в складі "трійки" міжнародних кредиторів Греції немає.

3 жовтня 2011 р. міністри фінансів зони євро перенесли виділення Афінам чергового траншу фінансової допомоги на середину листопада ц.р., щоб закінчити перевірку виконання країною її зобов'язань, взятих в обмін на отримання рятівних кредитів.

У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію у розмірі 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було прийнято рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад тієї програми, що діяла. Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування в розмірі 109 млрд євро.

Натомість керівництво Греції зобов'язався здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації.

Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.