ru ua

Папа Римський помилував свого колишнього камердинера, засудженого за крадіжку секретних документів (фото)

Автор: RBC.UA
Папа Римський Бенедикт XVI помилував свого колишнього камердинера Паоло Габріеле, що отримав півтора роки в'язниці за крадіжку секретних документів.

Папа Римський Бенедикт XVI (на фото) помилував свого колишнього камердинера Паоло Габріеле, що отримав півтора роки в'язниці за крадіжку секретних документів, передає ВВС.

Читайте також: Папа Римський Бенедикт XVI завів мікроблог у Twitter

Понтифік відвідав його у в'язниці Ватикану і особисто повідомив йому про те, що задовольнив його прохання про помилування.

На суді Габріеле визнав, що кілька років виносив конфіденційні документи з папської канцелярії і, крім того, познайомив з їхнім змістом журналістів. Він пояснював свій вчинок не злим наміром, а тим, що хотів "викрити корупцію" в самому серці католицької церкви.

Бенедикт XVI помилував також і пособника Габріеле - італійського програміста Клаудіо Шарпеллетті, засудженого до двох місяців позбавлення волі умовно.

Нагадаємо, в жовтні 2012 року суд визнав винним екс-камердинера Папи Римського Бенедикта XVI в крадіжці секретних документів. Паоло Габріеле отримав півтора роки в'язниці. Прокурори просили суд призначити екс-камердинерові Папи Римського три роки позбавлення волі, але суд скоротив термін ув'язнення через відсутність у Габріеле кримінального минулого

Читайте також: Камердинера Бенедикта XVI звинувачують в крадіжці секретних документів

Витік секретних документів продемонструвала серйозні внутрішні розбіжності у вищих ешелонах Католицької Церкви.

Скандал розгорівся в січні цього року, коли італійський журналіст Джанлуїджі Нуцці опублікував листи високопоставленого співробітника адміністрації Ватикану до Папи Римського з проханням не переводити його на іншу посаду за розголошення інформації про корупційну схему. Преподобний Карло Марія Вігано в даний момент займає посаду посла Ватикану у Вашингтоні.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

У травні Нуцці випустив книгу, засновану на нових документах, серед яких було листування понтифіка з його особистим секретарем.