ua en ru

Палата представників США схвалила фінансову реформу

Автор: RBC.UA
Нижня палата американського парламенту схвалила план реформи фінансового сектора, повідомляє ВВС.

Нижня палата американського парламенту схвалила план реформи фінансового сектора, повідомляє ВВС.

За підтримку законопроекту, запропонованого президентом Бараком Обамою, виступили 223 члена Палати представників, проти - 202. Реформи в повному складі не підтримали всі конгресмени-республіканці, а також 27 членів Демократичної партії.

Відповідно до законопроекту, в США з'явиться нове урядове агентство, що буде стежити за роботою банків з фізичними особами, вивчати системні ризики для економіки і контролювати компанії, що становлять кредитні рейтинги.

Крім того, новий орган одержить право ліквідовувати фірми, робота яких загрожує стабільності економіки. При цьому втрати, пов'язані з такими заходами, повинні будуть відшкодовувати не платники податків, а власники акцій і кредитори.

"Цей законопроект дозволяє нам зробити ще один крок у бік необхідної і масштабної фінансової реформи, яка створить чіткі правила гри і дозволить послідовно і систематично стежити за їх дотриманням, - сказав Б.Обама після схвалення законопроекту. - Він веде до більш міцної і більш стабільній фінансової системи".

Законопроект покликаний посилити контроль за фінансовим сектором для того, щоб відслідковувати підозрілі дії і на ранніх етапах не допускати реалізації інвестиційних шахрайських схем.

У ньому також передбачені заходи з контролю за складними фінансовими інструментами, так званими деривативами. Вони представляють собою набір фінансових контрактів, покликаних урівноважити ризики при здійсненні операцій на фондовому ринку, тобто захистити компанії від нештатного розвитку подій - різкого падіння або зростання цінних паперів або сировини. Обсяг ринку деривативів оцінюється в 600 трильйонів доларів.

Після схвалення в Палаті представників законопроект має ухвалити американський сенат. Б.Обама закликав членів верхньої палати парламенту якомога швидше підтримати фінансову реформу.

Разом з тим, експерти не очікують, що Сенат проголосує за питання про фінансову реформу раніше початку наступного року.

Нагадаємо, раніше Б.Обама представив новий план пожвавлення американської економіки. За словами Б.Обами, оновлений план розрахований на підвищення добробуту американців, які втратили робочі місця і особисті накопичення в період економічної кризи. Крім того, президент запропонував виділити близько 150 млрд дол. з федерального бюджету для підтримки та інвестування коштів у малий бізнес. Б.Обама також висловив думку про можливість ліквідувати виплати відсотків по державних кредитах, отриманих малими підприємствами.