Пакистан ввів заборону на польоти для приватних авіаперевізників
У Пакистані введено повну заборону на здійснення польотів для всіх приватних авіаперевізників. Відповідне розпорядження видав міністр оборони країни у зв'язку з низкою авіаподій, передає радіостанція "Маяк".
Останнім часом в країні сталося відразу кілька авіаподій. Остання велика катастрофа сталася 20 квітня 2012 р., коли при заході на посадку в аеропорту Ісламабаду розбився Boeing 737.
Сьогодні два пасажирських лайнери зробили екстрену посадку в Карачі і Лахорі, ніхто не постраждав.
У Пакистані працюють 3 приватних авіакомпанії. Наголошується, що заборона на польоти для них буде діяти до закінчення розслідування причин авіакатастрофи під Ісламабадом.
Нагадаємо, 20 квітня 2012 р. у Пакистані зазнав катастрофи літак Boeing 737, що належав приватній пакистанській авіакомпанії Bhoja Airline. Загинули 118 пасажирів, 9 членів екіпажу і 11 жителів села, на яке впало повітряне судно. Літак, що виконував рейс Карачі - Ісламабад, розбився неподалік від авіабази повітряних сил, що примикає до аеропорту пакистанської столиці.
Літаку на момент падіння було вже більше 27 років, і експлуатувався він, судячи з усього з серйозними технічними несправностями. Зокрема стало відомо, що раніше Boeing 737 належав інший пакистанській авіакомпанії Sahin, але та продала його через вкрай проблемний технічний стан, зважаючи на рішення менеджерів про недоцільність його капітального ремонту.
Главі авіакомпанії Bhoja Airline Фаруку Бходжі заборонили покидати Пакистан. Інформацію про те, що підприємець включений до списку нев'їзних осіб вчора повідомив міністр внутрішніх справ республіки Рехман Малік.
"Якщо в авіакомпанії немає достатньо грошей на покупку додаткових літаків це не означає, що треба піти і купити літак, який відлітав 30 і більше років. Це не віз рикші, щоб так ставиться до питання", - заявив міністр, коментуючи ситуацію із звинуваченнями в адресу перевізника, який нібито в цілях економії коштів свідомо закуповував старі літаки.
Міністр також зазначив, що в рамках катастрофи порушено кримінальну справу, в рамках яких всі повітряні судна компанії пройдуть технічну перевірку.
Нагадаємо, в липні 2010 р. в Пакистані сталася найбільша за всю історію країни авіакатастрофа, яка забрала життя 152 людей. Літак Airbus А321 місцевої авіакомпанії AirBlue, що виконував рейс з Карачі в Ісламабад, заходячи на посадку, врізався в гору Маргалла поблизу пакистанської столиці. В результаті катастрофи загинули всі, хто був на борту.