ua en ru

Пакистан може надати компенсації сім'ям загиблих громадян України, - МЗС (фото)

Автор: RBC.UA
Влада Пакистану розглядає можливість надання компенсації сім'ям українських громадян, які загинули під час нападу бойовиків. Про це сьогодні, 28 червня, заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Євген Перебийніс на брифінгу в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

Влада Пакистану розглядає можливість надання компенсації сім'ям українських громадян, які загинули під час нападу бойовиків. Про це сьогодні, 28 червня, заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Євген Перебийніс на брифінгу в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

Фотогалерея: "Напад на альпіністів у Пакистані"

"Пакистанська сторона розглядає можливість компенсацій громадянам України. Питання ускладнюється тим, що таких прецедентів у Пакистані не було. Це питання на постійній основі ставимо перед пакистанською стороною", - зазначив Перебийніс.

За його словами, також МЗС і посольство України в Пакистані продовжують роботу з отримання українськими альпіністами відповідних страхових виплат. "Така робота триває зі страховими компаніями", - додав представник дипломатичного відомства.

На даний час двоє українських альпіністів ще залишилися в Пакистані для підготовки транспортування альпіністського спорядження. Протягом тижня, за словами Перебийніса, очікується їх повернення до України.

Нагадаємо, сьогодні о 3:00 військово-транспортний літак з тілами загиблих у Пакистані українських альпіністів Ігоря Свергуна, Бадаві Кашаєва і Дмитра Коняєва прибув з Ісламабаду до Харкова. Прощання із загиблим та їх похорон заплановано на неділю, 30 червня.

Цим літаком також були транспортовані труни із двома словацькими громадянами і одним литовцем. Також на облавку знаходився один громадянин Литви, який вижив і попрямує до Вільнюса найближчим часом. Літак з тілами загиблих українських альпіністів супроводжував представник посольства Пакистану в Україні.

Раніше в МЗС закликали громадян України, які на даний час знаходяться на території Пакистану, обов'язково повідомити до посольства України інформацію про своє місцезнаходження та контакти.

Раніше стало відомо, що в Пакистані у справі про вбивство туристів затримано 37 осіб. Всі арешти проведені в окрузі Діамер, де сталася трагедія.

Як повідомлялося, фахівці Пакистанського інституту медичних наук в Ісламабаді завершили ідентифікацію всіх 10 іноземних туристів, загиблих у неділю, 23 червня, в результаті нападу бойовиків. Серед убитих - троє українців і двоє словаків, які перебували разом з ними в одній групі. Також в результаті нападу загинули двоє китайців, один непалець, громадянин Литви і американець. Крім того, вбито було й пакистанського гіда. Раніше в посольстві України в Пакистані повідомляли, що в результаті нападу загинули п'ять українських туристів.

Загиблі в Пакистані українці були членами Харківського обласного клубу альпіністів, повідомив надзвичайний і повноважний посол України в Ісламській Республіці Пакистан Володимир Лакомов.

Нагадаємо, 23 червня близько години ночі за місцевим часом у районі гори Нанга-Парбат у провінції Гілгіт-Балтистан на півночі Пакистану бойовики розстріляли групу іноземних туристів. Відповідальність за напад взяло на себе воєнізоване угрупування Jundullah - місцева філія "Талібану".

При посольстві України в Пакистані сформовано оперативний штаб з розслідування трагедії і відкрито гарячу телефонну лінію. Україна жорстко засудила тероризм, закликавши уряд Пакистану ретельно розслідувати вбивство туристів і справедливо покарати винних, йшлося в заяві МЗС України. У зовнішньополітичному відомстві закликали громадян України утриматися від поїздок до району Пакистану, де бойовики вбили туристів, у т.ч. з України.

Зазначимо, що МЗС рекомендує не їздити до низки країн по всьому світу: до Бразилії - у зв'язку зі зростанням протестних акцій; до Туреччини, де проходять акції протесту проти уряду Ердогана; до Пакистану - у зв'язку із загостренням ситуації з погрозами терористичних актів; до Саудівської Аравії, де поширюється коронавірус, а також до Єгипту (окремі міста), Лівії, Іраку, Сирії, Еритреї, Алжиру, Центрально-Африканської республіки, Малі і Гвінеї. У цілому мова йде про 13 країн, куди дипломати не радять направлятися.

Президент України Віктор Янукович доручив уряду забезпечити надання родинам загиблих на півночі Пакистану туристів необхідної допомоги. Також глава держави висловив співчуття у зв'язку із загибеллю громадян України в Пакистані. Прем'єр-міністр Микола Азаров підписав розпорядження про створення Міжвідомчого оперативного штабу з розслідування обставин трагедії.

Провінція Гілгіт-Балтистан, розташована на кордоні КНР і Кашміру, вважається одним з найбезпечніших регіонів Пакистану, який користується популярністю серед туристів. Однак останніми роками там різко збільшилася кількість нападів бойовиків на шиїтів, які складають у Пакистані меншість. Втім, це перший випадок нападу на іноземних туристів у Гілгіт-Балтистані.

Напередодні в Пакистані зникла ще одна група іноземних туристів.