ru ua

П.Андрєєв: У "Родовід Банку" зафіксована спроба знищити документи щодо рекапіталізації

Автор: RBC.UA
У "Родовід Банку" зафіксована спроба знищити документи, пов'язані з рекапіталізацією банку. Про це на прес-конференції заявив керівник головного контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

У "Родовід Банку" зафіксована спроба знищити документи, пов'язані з рекапіталізацією банку. Про це на прес-конференції заявив керівник головного контрольно-ревізійного управління України Петро Андрєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

П.Андрєєв також побічно підтвердив факт проведення виїмки співробітниками документації в центральному офісі "Родовід Банку" в Києві, яка, за даними джерела РБК-Україна, сталася в середу, 24 березня. У той же час, він відзначив, що представники КРУ не були присутні при даній виїмці.

"Це СБУ реалізовувала свою оперативну інформацію. Там почали знищувати документи, пов'язані з купівлею цього банку, тобто з переходом його в державну власність. Фахівці КРУ будуть приймати участь, враховуючи, що це наші функції. На жаль, НБУ не є підконтрольним КРУ, але ми будемо задіяні у цій перевірці, і будемо виходити спільно з Рахунковою палатою України і Генеральною прокуратурою", - пояснив П.Андрєєв.

Відзначимо, що 23 грудня 2009 р. Кабмін прийняв постанову № 1430, якою передбачалася докапіталізація "Родовід банку" шляхом придбання акцій додаткової емісії зазначеного товариства в сумі 7,5 млрд грн. в обмін на облігації внутрішньої державної позики для переводу в цей банк вкладників банку "Надра".

12 листопада 2009 р. уряд прийняв рішення про докапіталізацію "Родовід Банку" на 5,6 млрд грн., У зв'язку з передачею йому зобов'язань за вкладами "Укрпромбанку".

Нагадаємо, в липні 2009 р. Кабмін рекапіталізував «Родовід Банк», завдяки чому статутний капітал фінустанови виріс до 2,8 млрд грн. Однак через збитки III кварталу власний капітал банку "Родовід" склав 1,59 млрд грн. і виявився меншим статутного. Станом на 1 жовтня активи "Родовід Банку" склали 9,981 млрд грн. Сума кредитів та заборгованості клієнтів склала 8,5727 млрд грн., власний капітал - 1,5904 млрд грн. За 9 місяців 2009 р. збиток "Родовід Банку" склав 2,112 млрд грн.

99,97% акцій ПАТ "Родовід Банк" внаслідок рекапіталізації банку належить державі.

Нагадаємо, НБУ в 2009 р. виділив рефінансування для державних Ощадбанку і "Укрексімбанку" у розмірі 40 млрд грн., з них 18 млрд грн. було виділено для докапіталізації проблемних банків. Решта 22 млрд грн. були виділені у вигляді чистого рефінансування.

Всього у 2009 р. НБУ виділив банкам рефінансування на суму 95 млрд грн.