ru ua

Відставання Ромні від Обами після дебатів скоротилося до 2%

Автор: RBC.UA
За даними опитування Reuters/Ipsos, проведеного після перших дебатів між кандидатом від республіканців Мітт Ромні і Президентом США Бараком Обамою, рейтинг першого склав 44%, а другого - 46%. Раніше виміри громадської думки показували більш серйозний розрив між претендентами на Білий дім.

За даними опитування Reuters/Ipsos, проведеного після перших дебатів між кандидатом від республіканців Мітт Ромні і Президентом США Бараком Обамою, рейтинг першого склав 44%, а другого - 46%. Раніше виміри громадської думки показували більш серйозний розрив між претендентами на Білий дім.

З результатів соціологічного дослідження випливає, що вдалий публічний виступ Ромні змусив частину американців змінити свою думку. Так, 30% опитаних зізналися дослідникам, що стали краще ставитися до кандидата від "слонів" після перегляду дебатів.

Читайте також: Ромні переміг Обаму на теледебатах (відео)

Бараку Обамі по завершенні диспуту вдалося укріпити свої позиції тільки в очах 14%, а 20% виявили у Президента нові недоліки.
Фахівці не готові відповісти, чи йде мова про тимчасову, "післядебатну" зміну рейтингів кандидатів або ж шанси обох претендентів на Білий дім дійсно зрівнялися.

Дискусія між претендентами на президентський пост тривала півтори години і була присвячена, зокрема, питанням економічного розвитку, фінансової політики та реформі системи охорони здоров'я.

Visit NBCNews.com for breaking news, world news, and news about the economy

У ході дебатів Ромні звинуватив чинного Президента в тому, що посилення державного регулювання завдало економіці США істотних збитків. Кандидат від республіканців переконаний, що в разі переобрання Обами країні загрожує хронічне безробіття і погіршення становища середнього класу.

Читайте також: Мітт Ромні оприлюднив податкову декларацію (фото)

Обама, у свою чергу, нагадав, що за час його перебування в Білому домі країні вдалося подолати наслідки найгострішої кризи з часів великої депресії. Демократ Обама звинуватив Ромні в прагненні створити пільгові умови для багатих за рахунок середнього класу. Республіканець на це відповів, що планів підвищення податків він не виношує і звинуватив демократів у спотворенні фактів.

Між кандидатами на пост президента США мають відбутися ще два раунди теледебатів. Наступного разу Обама і Ромні зустрінуться в прямому ефірі 16 жовтня, а востаннє 22 жовтня. Мова піде про внутрішню і зовнішню політику, а питання кандидатам, окрім модератора, зможуть ставити і телеглядачі.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Раніше частина аналітиків майже "поховала" Ромні. Надбанням публіки став запис приватного виступу республіканця, в якому той звинуватив 47% своїх співвітчизників в утриманських настроях. "Обаму підтримують 47% залежних від уряду людей, які вважають себе жертвами і думають, що влада несе за них відповідальність. У мене немає завдання турбуватися про людей, які не можуть потурбуватися про себе самостійно", - висловився Ромні. Крім того, республіканський політик поскаржився, що виборці його конкурента сплачують занадто мало податків.

З того часу Мітт Ромні кілька разів просив вибачення за ці слова.

Вибори президента США відбудуться 6 листопада. Новий глава держави пройде інавгурацію в січня 2013 р.