ua en ru

Відпустка для просунутих: як використовувати смартфон в поїздках

Відпустка для просунутих: як використовувати смартфон в поїздках Фото: смартфон може істотно полегшити вашу відпустку
Зараз рідко зустрінеш людину, здатну повністю відмовитися від техніки, навіть на час відпустки. У більшості мандрівників є, як мінімум смартфон, з яким так зручно робити фотографії і відразу ж викладати їх в мережу. Але це не єдине, на що здатний смартфон. Смартфон займає центральне місце серед віх гаджетів, якими сучасний міський житель користується кожен день. І поїздки не виняток. РБК-Україна з'ясувало, як "вичавити максимум" з смартфона і з його допомогою організувати ідеальний відпустку.

Зараз рідко зустрінеш людину, здатну повністю відмовитися від техніки, навіть на час відпустки. У більшості мандрівників є, як мінімум смартфон, з яким так зручно робити фотографії і відразу ж викладати їх в мережу. Але це не єдине, на що здатний смартфон. Смартфон займає центральне місце серед віх гаджетів, якими сучасний міський житель користується кожен день. І поїздки не виняток. РБК-Україна з'ясувало, як "вичавити максимум" з смартфона і з його допомогою організувати ідеальну відпустку.

Встановіть більше додатків

Відправляючись в іншу країну, інший місто або просто подалі від цивілізації, попередньо завантажити в смартфон карти місцевості. Вони залишаться доступні, навіть якщо у вас не буде з'єднання з інтернетом. Навігація теж буде працювати автономно, потрібно просто включити GPS. В Android-смартфонах вже встановлено сервіс Google Maps (Карти). Якщо у вас Apple iPhone або смартфон на Windows, ви можете завантажити Google Maps з магазину додатків iTunes Store і Windows Store відповідно. Або можна просто скористатися аналогом, який вже є в смартфоні.


Якщо в незнайомому місті ви плануєте користуватися громадським транспортом, заздалегідь скачайте карти метрополітену, трамвайних та автобусних маршрутів. Для цього відкрийте програму Play Market, якщо у вас Android, або зайдіть в iTunes Store, якщо ви користувач iOS. В магазинах додатків є безліч зручних і безкоштовних карт транспорту різних міст. Просто вбийте зацікавив вас місто і вид транспорту в рядок пошуку (наприклад, "метро Нью-Йорк"). Аналогічно і з Windows Store, хоча там вибір додатків поменше.

Правильно скласти маршрути і місця для відвідування дозволять рекомендаційні туристичні сервіси. Встановіть на смартфон додаток TripAdvisor і ви отримаєте доступ до більш ніж 250 млн відгуків про більш ніж 5 млн локацій у 47 країнах світу. Дізнайтеся, які місця радять відвідати інші мандрівники, а які, навпаки, проігнорувати. Крім того, в TripAdvisor є посилання на інструменти для бронювання, які дозволяють переглядати інформацію на сотнях сайтів і знаходити найкращі ціни на готелі. Ще одне корисне додаток для пошуку житла - Airbnb. З його допомогою можна зняти як скромну маленьку квартирку, так і шикарну віллу безпосередньо у господаря.

Подбайте про мобільному інтернеті

Деякі додатки для смартфонів працюють і без інтернету, але для коректної роботи багатьох з них потрібно підключення. Найдоступніший спосіб потрапити в інтернет - підключатися до безкоштовним Wi-Fi точок. Всюди шукайте відповідні покажчики. Як правило, Wi-Fi є в аеропортах, кафе і ресторанах, в готелях, в громадських місцях. У деяких містах інтернет "роздають" навіть телефонні будки - наприклад, в Лондоні. Якщо бесплатний сир - не ваш варіант, для мобільного інтернету можна купити SIM-карту місцевого оператора або скористатися роумінговими пропозиціями українських компаній. Абонентам Vodafone, які обслуговуються на передплачених тарифах Red S, M Red або Red L, в 16 країнах Європи доступна послуга "Роумінг як вдома". За плату в 90 гривень, 150 гривень та 270 гривень відповідно абонент отримує 90, 150 і 270 Мб мобільного інтернету терміном на 7 днів. Стільки ж нараховується SMS і MMS, а також хвилин для вхідних дзвінків. Після закінчення пакету послуг вартість інтернету в роумінгу збільшується до 35 гривень за 100 Мб. Такий же тариф для українців діє в мережі Vodafone в інших країнах світу. Там, де мережі Vodafone немає, 1Мб буде коштувати 30 гривень.

Для абонентів "Київстар" у 67 країнах світу також діють пакети послуг, які підключаються автоматично при першому дзвінку, відправлення повідомлення або підключення до інтернету в іншій країні. Термін дії такого пакета - добу. У більшості європейських країн з рахунку абонента "Київстар" списується 30, 25 або 35 гривень, за рахунок яких надається 15 хвилин розмови, 25 SMS або 100 Мб інтернету. В таких країнах як Єгипет, Шрі-Ланка або Білорусь інтернет-пакет і пакет дзвінків обійдуться дорожче - по 60 гривень кожен. Якщо ви вирішили їхати на Гаваї або в Монако, там хвилина розмови коштуватиме 30 гривень, 1 Мб інтернету - 6 гривень, а 1 SMS - 8 гривень. Найдорожча зв'язок у роумінгу на Барбадосі: по 100 гривень за хвилину розмови та 1Мб інтернету.

Третій український оператор, lifecell, пропонує цікаві тарифи на одному з найбільш популярних туристичних напрямків, в Туреччині. Абонентам тарифів "3G+ Смартфон", "3G+ Смартфон Ultra", "Смартфон+", "3G+ Шалений День", "3G+ Шалений День Ultra" і "Шалений День+", в яких є щоденна або щомісячна плата, додатково кожен день нараховується по 100 Мб інтернету у роумінгу. Після їх закінчення плата складає 50 копійок за 1 мб. У lifecell також є власний додаток для відправки повідомлень через інтернет - BIP. Для його використання абонентам також нараховується за 100Мб в 22 країнах.

При наявності Wi-Fi або дешевого інтернету можна заощадити на дзвінках у роумінгу. Встановіть на смартфон додаток Viber, Skype або ooVoo - і ви зможете дзвонити іншим користувачам цих програм, здійснювати відеодзвінки та відправляти повідомлення без додаткової плати.

Подовжите життя свого смартфона

Ви вже встановили всі необхідні додатки і подбали про наявність мобільного інтернету. Тепер потрібно зробити так, щоб смартфон не розрядився в самий невідповідний момент. Тим, хто відправляється подалі від цивілізації і розеток, ще кілька років тому зазвичай радили брати з собою два пристрої: смартфон і звичайний мобільний телефон кнопковий з монохромним дисплеєм. На такий телефон не встановиш ніякі програми, але зате він може тримати заряд акумулятора тиждень, а то і більше, і підходить для екстрених дзвінків.

Питання наявності постійної зв'язку можна вирішити простіше. У продажу є зовнішні акумулятори (так звані power bank), від яких смартфон заряджається від USB. Попередньо акумулятор потрібно зарядити від розетки. Наскільки він зможе продовжити життя смартфону, залежить від ємності і того, і іншого. У нових моделях смартфонів, таких як Samsung Galaxy S7 або Huawei Nexus 6P, використовуються акумулятори за ємністю 3000 маг. Це означає, що зовнішнього акумулятора на 12000 маг вистачить на чотири зарядки.

Але не вірте занадто великим цифрам. Китайські акумулятори, на яких написано 18650 маг або навіть 20000 маг, на практиці вміщують по 4000 маг, а то й менше. Тому в поїздку краще взяти вже перевірений досвідом power bank, а краще відразу декілька.

Ще один варіант зарядки - портативний акумулятор із сонячною батареєю. Його навіть не обов'язково заряджати заздалегідь. Це можна зробити вже на місці, просто підставивши гаджет під сонце. Ємність таких акумуляторів теж буває різною.

Якщо ваша відпустка проходитиме у міському середовищі і буде постійний доступ до електрики, додатковий акумулятор може і не знадобитися. Але пам'ятайте: в Азії, США і навіть деяких європейських країнах електричне напруга і частота струму відрізняються від звичних нам. Тому і розетки у готелі, орендованій квартирі чи будинку можуть не підійти для ваших гаджетів. В такому випадку, купите спеціальний перехідник.

І не забувайте відпочивати від гаджетів — це перше правило ідеальної відпустки.