ua en ru

Відкриті слухання у справі Луценка в ЄСПЛ відбудуться 3 липня

Автор: RBC.UA
Відкрите слухання у справі "Луценко проти України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) відбудеться 3 липня в 11:00. Про це йдеться в повідомленні, яке оприлюднила прес-служба суду в Страсбурзі.

Відкрите слухання у справі "Луценко проти України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) відбудеться 3 липня в 11:00. Про це йдеться в повідомленні, яке оприлюднила прес-служба суду в Страсбурзі, передає радіо" Свобода ".

В Європейському суді з прав людини нагадують, що скаргу від Юрія Луценка отримали 21 січня 2011 р.

Страсбурзький суд також інформує, що в квітні минулого року звернувся до українського уряду з проханням "відповісти на кілька запитань", зокрема, чи дійсно колишній міністр ув'язнений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод ("право на свободу та особисту недоторканність").

"Відомий опозиційний політик скаржиться на те, що його арешт і рішення про ув'язнення були свавільними і незаконними, і що його не поінформували про причини арешту", - говориться в прес-релізі суду.

Попереднє слухання по справі відбулося в Страсбурзі 17 квітня цього року.

Справа "Луценко проти України" стосується скарги відомого українського політика на те, що його арешт і рішення про взяття під варту були незаконними і що він не був поінформований про причини арешту.

Нагадаємо, перший заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін раніше заявив, що Україна буде виконувати рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко і Луценко.

Луценка 27 лютого засудили до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд також заборонив Луценку займати протягом 3 років керівні посади і позбавив його рангу держслужбовця, а також ухвалив стягнути з нього нанесений країні збитків у розмірі 643 тис. грн, на користь МВС Луценка виплатити майже 294 тис. грн. Відбування покарання екс-міністра призначений з моменту взяття під варту, таким чином Луценко проведе за гратами три роки.

Прокуратура інкримінувала Луценко незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції у 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді глави МВС завдала збитків державі на суму близько 125 тис. дол.