Остап Семерак: Європейці можуть швидше прийняти рішення по поліцейській місії, ніж Радбез ООН – по "блакитних шоломах"
Голова української частини парламентського комітету асоціації Україна - ЄС Остап Семерак сподівається, що до осені Єврокомісія прийме позитивне рішення по поліцейській місій в Україні. Політик вважає, що це рішення може бути прийнято швидше за рішення Радбезу ООН щодо введення до України "блакитних шоломів".
Крім того, в інтерв'ю РБК-Україна перший заступник голови комітету Ради з питань євроінтеграції нагадав, що пересуватись зоною Шенгену ми зможемо лише через півроку після відповідного рішення Єврокомісії.
РБК-Україна: Коли і де буде наступне засідання Парламентського комітету асоціації?
Остап Семерак: Наступне засідання Парламентського комітету асоціації відбудеться на початку осені. Воно відбудеться в Україні. Я думаю, що в перший день буде Київ, а в другий день ми сплануємо візит в якийсь регіон. Чи це буде схід чи захід, поки що тяжко сказати. Ми будемо консультуватися із нашими партнерами.
РБК-Україна: Які питання розглядатимуться на цьому другому засіданні?
Остап Семерак: Порядок денний ще не сформований, але практика є така, що ми прийняли резолюцію і рекомендації до Європейської Комісії, українського парламенту і українського уряду. Ми першим пунктом обговоримо стан виконання цих рекомендацій, другим пунктом, ми загальною своєю роботою повинні здійснювати моніторинг стану виконання імплементації Угоди про Асоціацію. Через півроку, я більш ніж переконаний, що нам буде багато що обговорити.
Ми до речі на першому засіданні теж обговорювали стан виконання Угоди про Асоціацію.
РБК-Україна: Чи Ви задоволені цим першим інавгураційним засіданням?
Остап Семерак: Я абсолютно задоволений. Тут важливо розуміти, що це взагалі було перше засідання Парламентського комітету асоціації, а до цього цей комітет називався парламентський комітет співробітництва, який з української сторони очолювали (Сергій) Тігіпко та (Петро) Порошенко.
Європейські депутати сказали, що це було перше засідання, де європейські депутати і українські парламентарі відкрито, безконфліктно, без якихось політичних замовлень обговорювали актуальні проблеми, обговорювали відкрито. Нам вдалося відчути один одного, і це дуже важливий момент.
РБК-Україна: Я правильно розумію, що комітет буде збиратися двічі на рік?
Остап Семерак: Двічі на рік.
РБК-Україна: Скільки таких зустрічей буде?
Остап Семерак: Поки буде діяти Угода про Асоціацію, і поки Україна не буде прийнята членом Європейського Союзу. Ми ставимо собі за завдання членство в Європейському Союзі.
РБК-Україна: Чи буде в Україні до наступного засідання комітету поліцейська місія ЄС?
Остап Семерак: Я більш ніж переконаний, що до другого засідання буде прийняте відповідне рішення Єврокомісією. Наскільки вона швидко буде здатна розгорнутись - це залежить від європейців. Але для України важливо, щоб вона розгорнулася тому, що кожен день відбуваються події, які ведуть до загибелі людей.
РБК-Україна: В чому затримка? Чи європейцям впирається в кошти?
Остап Семерак: Ні, не в кошти. Про поліцейську місію треба розуміти, що це є рішення, яке приймають європейські політики, що обираються в своїх країнах і будь-яке рішення, в тому числі, відправлення європейських громадян на територію України, де йдуть бойові дії, - це є важливе політичне рішення для європейських політиків, які готуються до наступних виборів.
РБК-Україна: Чи пов'язане це рішення про відправлення поліцейської місії в Україну якось із рішенням Ради Безпеки ООН щодо відправки миротворчої місії в Україну?
Остап Семерак: Воно жодним чином з цим не пов'язане, і Президент України вважає це альтернативними методами: "блакитні шоломи" і поліцейська місія.
РБК-Україна: Що перспективніше, на Вашу думку?
Остап Семерак: Європейці швидше можуть прийняти рішення, але поліцейська місія є менш озброєна, бо мандат "блакитних шоломів" передбачає більше озброєння.
РБК-Україна: Про що вдалося домовитися в питаннях віз? Чи буде рішення щодо віз прийнято до наступного засідання Парламентського комітету асоціації?
Остап Семерак: Ми хотіли, щоб до Риги було прийнято позитивне рішення Європейської Комісії. В нас є перспективи, що воно буде прийнято, але ми повинні розуміти, що вільно пересуватися по Шенгенській зоні з українськими паспортами буде можливо не швидше ніж через півроку після прийняття рішення Європейської Комісії.
РБК-Україна: Але з таким курсом гривні українці навряд чи кудись поїдуть.
Остап Семерак: Українці поїдуть. Ми йдемо в термінах і в графіках, тобто, все йде правильно. Ми хочемо, щоб в Ризі було прийнято позитивне рішення.