Органи МВС з початку року вилучили з незаконного обігу рекордну кількість зброї

Міліція з початку 2011 р. вилучила з незаконного обігу 2781 одиницю вогнепальної зброї та 738 кг вибухових речовин. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС) України.

Міліція з початку 2011 р. вилучила з незаконного обігу 2781 одиницю вогнепальної зброї та 738 кг вибухових речовин. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС) України.

Підрозділами МВС України щорічно з незаконного обігу вилучається досить велика кількість зброї та вибухівки. Цього року мова йде вже про 2781 одиницю вогнепальної зброї, серед якої 4 гранатомети, 2 кулемети, 40 автоматів, 176 карабінів та гвинтівок, 250 пістолетів, 608 обрізів, 1,5 тис. одиниць саморобної зброї, 426 гранат, 116,7 тис. набоїв, 738 кг вибухових речовин та 678 кг пороху, повідомляє МВС.

"Якщо у попередні роки зброя вилучалась, як правило, у людей, які готують злочини або у так званих "чорних археологів", які ведуть пошукові роботи у місцях бойових дій, то цього року, люди, у яких знайшли "стволи", серед мотивів зберігання зброї називають й наміри нападу на державні установи. Зараз правоохоронці з'ясовують достеменні наміри цих людей", - зазначили в МВС.

Серед останніх прикладів МВС відзначило вилучення зброї у жителя м.Алушта в Автономній Республіці Крим, у якого знайшли три автомати Калашникова, пістолет Макарова, два спецзасоби "Форт-17Р" і "ПМ-РФ", призначені для відстрілу гумових куль, 15 запалів до гранат, 2 електродетонатори та 360 патронів. А у жителя міста Торез Донецької області в будинку вилучено гранатомет, 2 автомати Калашникова, гвинтівку, 4 пістолети, 5 обрізів мисливської зброї, 3 гранати, 41 електродетонатор, 557 патронів.

"Каналами потрапляння зброї та вибухових речовин у незаконний обіг є, насамперед, крадіжки зі сховищ, складів, арсеналів військових частин, підприємств, установ, організацій, де виготовляється, зберігається чи використовується вогнепальна зброя та вибухівка", - говориться в повідомленні міністерства.

Упродовж цього року зареєстровано 42 факти розкрадання зброї.

Відзначимо, вчора на розширеному засіданні Кабінету міністрів Президент України Віктор Янукович сказав, що на органи влади готуються збройні напади. За словами Президента, в Україні закуповують зброю для скоєння цих нападів. Янукович сказав, що цю інформацію він отримав від правоохоронних органів.

"Люди втратили страх і совість. Хто це організовує? Не ті, кому найважче живеться. Ті, кому найважче, вони мовчать, чекають, терплять", - сказав вчора Янукович.

Зазначимо, в жовтні міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що незаконний оборот зброї в Україні набув досить великих масштабів.

"Проблема розповсюдження зброї стоїть дуже гостро не тільки по Одесі, по Харкову, по Львову. Незаконний обіг зброї набув досить великих масштабів", - сказав Могильов.

Нагадаємо, в середині жовтня стало відомо, що з Львівського університету внутрішніх справ зникло більше ста одиниць бойової зброї. Мова йшла про 120 пістолетів, два автомати і кулемет.

Тоді депутат Геннадій Москаль заявив, що "якщо згадати минулого місяця факт торгівлі зброєю харківськими міліціонерами, то цілком можна стверджувати - за всю післявоєнну історію і період незалежності подібних речей в системі українського МВС не робилося. Сьогоднішня міліція перетворюється в головного торговця зброєю в Україні", - заявив Москаль.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top