ua en ru

Організатори Олімпіади переплутали прапори КНДР і Південної Кореї

Автор: RBC.UA
Жіноча олімпійська збірна КНДР відмовилася в запланований час почати матч групового турніру проти команди Колумбії через те, що організатори переплутали прапор їх країни з Південною Кореєю.

Жіноча олімпійська збірна КНДР відмовилася в запланований час почати матч групового турніру проти команди Колумбії через те, що організатори переплутали прапор їх країни з Південною Кореєю, повідомляє Eurosport.

Олімпіада ще не встигла початися, а вже відбувся перший політичний скандал. Перед початком зустрічі на стадіоні "Хемпден Парк" в Глазго на великому табло, як і належить, були представлені гравці обох команд. Проблема в тому, що поряд з гравцями збірної КНДР глядачі побачили прапор Південної Кореї.

Кореянкам подібна ініціатива не дуже сподобалася, і вони в знак протесту пішли в підтрибунне приміщення. На полі вони з'явилися тільки після того, як організатори принесли гостям з Азії офіційне вибачення. У результаті зустріч почалася на годину пізніше.

"Це наша помилка, ми принесемо свої вибачення команді і Національному олімпійському комітету КНДР. Для того, щоб подібне не повторювалося, будуть вжиті заходи", - говориться в заяві оргкомітету.

Схожий випадок стався в березні нинішнього року, коли організатори змагань зі стрільби, що проходили в Кувейті, замість гімну Казахстану включили композицію з кінофільму "Борат".

В історії Олімпійських ігор це далеко не перший скандал, безпосередньо пов'язаний з політикою. В першу чергу згадуються події 1972 р. в Мюнхені, коли палестинські терористи вбили 11 спортсменів з Ізраїлю.

У 1980 р. США і ще 60 країн не поїхали на Ігри в Москву, протестуючи проти введення радянських військ до Афганістану. СРСР і його політичні союзники не прислали своїх атлетів на Олімпіаду-1984 в Лос-Анджелес.

В 1976 р. в Монреаль не приїхали представники 32 африканських країн. Їх образив візит збірної Нової Зеландії з регбі в ПАР, а якої в той момент у владі був режиму апартеїду, який проводив політику расової сегрегації.

В 1968 р. в Мехіко американські спринтери Томмі Сміт і Джон Карлос на церемонії нагородження під час виконання гімну своєї країни опустили голови і підняли стислі кулаки в чорних рукавичках. На прес-конференції вони заявили про протест проти расизму в США.

У 2004 р. в Афінах іранський дзюдоїст Араш Міресмаели відмовився від поєдинку після того, як дізнався, що за підсумками жеребкування йому належить сутичка з ізраїльтянином Ехудом Ваксом. Своє рішення він пояснив солідарністю з палестинським народом.

Нагадаємо, Олімпіада в Лондоні стартує вже завтра. Вчора відбулися перші матчі кваліфікації з футболу серед жінок. Зокрема команда КНДР обіграла Колумбію з рахунком 2:0. Також здобули перемоги футболістки США, Бразилії, Великобританії, Японії та Швеції. Сьогодні відбудуться кваліфікаційні ігри серед чоловічих команд.