ua en ru

Опитування РБК-Україна: Більшість респондентів проти статусу "недоторканності"

Автор: RBC.UA
Як свідчить опитування РБК-Україна в якому взяли участь 8997 респондентів, більшість висловлюється проти надання статусу "недоторканості" кому б то не було.

Як свідчить опитування РБК-Україна в якому взяли участь 8997 респондентів, більшість висловлюється проти надання статусу "недоторканості" кому б то не було.

Так, відповідаючи на питання "кому в Україні необхідний статус "недоторканності", 46% опитаних (4054 респондентів) обрали відповідь - "нікому".

Між тим, лише 14% респондентів (1210 осіб) вважають, що "недоторканність" необхідна Президенту країни. Варто відзначити, що, на думку 13% опитаних (1155 респондентів), такий статус необхідний журналістам.

На підтримку "недоторканності" для інших категорій держслужбовців і чиновників висловилися досить небагато з опитаних.
Так, необхідність такого статусу для прем'єр-міністра підтримали 5% (439 респондентів), для міністрів Кабміну - 2% (163 респондента).

Що стосується депутатів, то лише 3% опитаних (256 осіб) вважають необхідною "недоторканність" для нардепів у ВР, в той же час такий статус для спікера ВР підтримують 5% (381 респондент). Ще 2% (125 респондентів) опитаних виступають "За" статус "недоторканності" для депутатів місцевих рад.

Учасники опитування також не вважають за необхідне "недоторканний" статус і для суддів. Всього лише 6% респондентів в підтримали "недоторканність" суддів Конституційного суду, 4% - суддів вищих судів України, ще 4% - суддів усіх рівнів.

Як повідомлялось, 20 червня ц.р. Верховна Рада Україна (ВР) внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду України для отримання висновку опозиційний законопроект № 10530 про внесення зміни до Конституції України щодо зняття недоторканності з нардепів, суддів і Президента.