Рада заблокована: Регіонали та комуністи покинули зал засідань (фото)

Середа 06 березня 2013 11:45
Автор: RBC.UA
Парламентська опозиція заблокувала трибуну Верховної Ради України, передає кореспондент РБК-Україна. Три фракції - "Батьківщина", "Удар" і "Свобода" - з 9:00 знаходяться біля трибуни й президії парламенту.

Парламентська опозиція заблокувала трибуну Верховної Ради України, передає кореспондент РБК-Україна. Три фракції - "Батьківщина", "Удар" і "Свобода" - з 9:00 знаходяться біля трибуни й президії парламенту. Через годину депутати більшості покинули зал засідань Верховної Ради. Депутати фракцій Партії регіонів і Комуністичної партії України покинули зал засідань, забравши картки для голосування. Зазначимо, в парламенті очікується брифінг голови ПР Олександра Єфремова.

Депутати опозиції блокують трибуну в знак протесту проти розгляду Вищим адміністративним судом України (ВАСУ) звернення спікера ВР Володимира Рибака з пропозицією позбавити Сергія Власенка депутатського мандата.

У залі перебувають близько 60 парламентаріїв. А ось лідери опозиційних фракцій будуть присутні на засіданні ВАСУ. Про це на брифінгу у ВР заявив голова фракції "Удар" Віталій Кличко. "Зараз я йду на засідання ВАСУ... Трибуна ВР буде заблокована", - заявив він.

Читайте також: Рибак виступає проти силового розблокування Ради

Зазначимо, вчора парламент також був заблокований. Опозиція заблокувала трибуну і президію Верховної Ради. Причому за трибуною стояв картонний Микола Азаров. Проблеми в Раді почалися через те, що регламентний комітет ухвалив рішення про позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. 1 березня голова Верховної Ради України Володимир Рибак підтвердив, що регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка і направив відповідні документи у ВАСУ. Причиною можливого позбавлення Власенка його мандата є поєднання депутатської та адвокатської діяльності політиком.

Опозиція наполягає на тому, що це рішення було прийнято незаконно, а на голову комітету Володимира Макеєнка планують подати в суд і підключити ГПУ до розслідування. Яценюк вважає, що Макеєнко вчинив кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенка вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.

Читайте також: ВАСУ відклав рішення щодо мандату Власенка

Зазначимо, ВАСУ сьогодні в 10:00 мав продовжити судове засідання по справі Власенка. Розгляд справи почався вчора. Депутат Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, вважає, що судовий процес щодо дострокового позбавлення мандата Власенка є політичним. "Абсолютно очевидно, що з європейської точки зору, яку я представляю тут, справа пана Власенка - це наступна в Україні справа політичної юстиції", - заявила Хармс.

Раніше сам Власенко заявив, що його можуть заарештувати за те, що він захищає інтереси Тимошенко в суді.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся