ua ru

Опозиція за підсумками засідання ухвалила заяву про намір блокувати роботу ВР до увімкнення системи Рада-3 (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Збори опозиції у ВР завершилося. Опозиція одноголосно проголосувала "За" спільну заяву. Про це в ході зборів опозиційних депутатів віце-спікер Руслан Кошулинський.

Збори опозиції у ВР завершилося. Опозиція одноголосно проголосувала "За" спільну заяву. Про це в ході зборів опозиційних депутатів віце-спікер Руслан Кошулинський.

У заяві, яку зачитав віце-спікер ВР говориться: "У підсумку наших зборів три фракції: "Батьківщини", "УДАРу" і "Свободи" представляють спільну заяву ... Президент Віктор Янукович несе персональну відповідальність за можливий зрив підписання угоди про асоціацію України з ЄС ... Все реальніше загроза втрати незалежності України шляхом втягування її в Митний союз. В Україні посилилися політичні репресії ... Ці надзвичайні події зумовили необхідність скликання позачергової сесії, однак спікер Володимир Рибак замахнувся на основні конституційні права, не оголосивши про скликання такої сесії ... У зв'язку з цим, ми вирішили використовувати всі парламентські методи боротьби, в тому числі блокування роботи парламенту до тих пір поки не буде реалізований принцип персонального голосування", - завив він.

Також вирішили висловити недовіру голові ВР Володимиру Рибаку і почати процедуру його відкликання з посади у зв'язку з незадовільним виконанням ним своїх повноважень і грубим порушенням норм Конституції. Планують також висловити недовіру Генеральному прокуророві України Віктору Пшонці, керівникам правоохоронних органів, вимагати негайного звільнення всіх політичних ув'язнених, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їх повноцінного лікування.

Читайте також: "Батьківщина" вимагає відставки Лутковської та звіту Пшонки

Опозиція також вимагатиме створення спеціальної слідчої комісії щодо розслідування фактів тиску на народних депутатів, перешкоджання виконанню конституційних повноважень депутатів Людмили Слюз, Олександри Кужель, Людмили Денисової, фальсифікації кримінальних справ проти Сергія Власенка, Григорія Немирі, бездіяльності правоохоронних органів у розслідуванні замаху на народного депутата Валерія Чернякова, побиття Едуарда Леонова, тиску на Ярослава Дубневича та Федора нього та їх рідних.

Про дії української влади, спрямовані на згортання демократії в країні і розгортання нової хвилі політичних репресій опозиційні депутати планують проінформувати послів іноземних держав, Парламентську асамблею Ради Європи, Європарламент, Рада Європи, Європейський Союз, ОБСЄ.

Депутати голосували за спільну заяву підняттям рук. Проголосували всі 158 порисутні в залі депутати.

Також Кошулинський повідомив, що опозиція збирає підписи для висловлення недовіри спікеру Володимиру Рибаку і Генеральному прокурору Віктору Пшонці. "Ми будемо домагатися реалізації цих рішень ... Ми також вимагаємо звільнення всіх політичних ув'язнених, починаючи з Тимошенко і Луценка".

Про необхідність блокувати роботу парламенту до того часу, поки не почне працювати система Рада-3, під час свого виступу з трибуни заявив голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк. Депутат від партії "Удар" Влентин Наливайченко зазначив, що його партія підтримує ініціативу "Батьківщини" блокувати роботу Ради до включення системи персонального голосування, але при цьому вимагає розглянути також як першочергові антикорупційні проекти законів.

Нагадаємо, друга сесія ВР VII скликання стартує 5 лютого 2013 р.

На тижні опозиція заявляла про наміри зняти з посади генпрокурора Віктора Пшонку і спікера Володимира Рибака. В "Батьківщині" говорили, що необхідно розібратися з ситуацією навколо Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. А в підсумку Арсеній Яценюк заявляє, що найбільша проблема Ради - персональне голосування, точніше його відсутність.

Читайте також: Замість позачергової сесії в парламенті відбудуться збори опозиції

Слід зазначити, що спочатку планувалося провести засідання в так званому кінозалі у підвальному приміщенні, де зазвичай проходять різного роду конференції, засідання парламентських делегацій і зустрічі керівництва парламенту в розширеному складі. Проте опозиція на зустрічі зі спікером Рибаком добилася права провести засідання в сесійній залі.

Читайте також: Опозиція передала 158 підписів для проведення позачергової сесії ВР

Тим не менше, опозиціонери заявляють, що засідання намагалися зарвати. Депутати начетбо отримували смс з повідомленнями про те, що збори опозиційних депутатів скасовуються, або переносяться. Депутати з фракції "Удар" повідомляють, що обзвон був здійснений з телефону працівників секретаріату їх фракції.

Читайте також: Для проведення позачергової сесії ВР немає підстав, - Рибак

Нагадаємо, раніше опозиція зібрала 158 підписів на підтримку зборів позачергової сесії парламенту. На ній "Батьківщина", "Удар" і "Свобода" планували розглянути питання звільнення з посади генпрокурора Віктора Пшонки, який раніше оголосив про причетність Юлії Тимошенко до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Проте спікер Рибак відмовився скликати позачергову сесію, мотивуючи це тим, що немає ніяких підстав для її скликання.

Вчора "Удар" закликав Рибака подати у відставку.