ru ua

Опозиція і "антифашисти" завершили свої мітинги на Софіївській та Європейській площах Києва (фото)

Автор: RBC.UA
У Києві завершився опозиційний мітинг на Софіївській площі. Про це зі сцени заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

У Києві завершився опозиційний мітинг на Софіївській площі. Про це зі сцени заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Фотогалерея: Мітинги в Києві

За оцінками "Батьківщини", в мітингу брали участь 50 тис. осіб, МВС оцінювало кількість учасників в 7 тис. За оцінками кореспондента РБК-Україна, на вулиці вийшли 10-12 тис. прихильників опозиції.

Акція "Вставай, Україно!" розпочалася о 12:00 на Європейській площі. Колона на чолі з лідерами опозиції рушила по вул. Хрещатик на Софійську площу. Там була встановлена сцена, з якої виступили Віталій Кличко, Олег Тягнибок, Олександр Турчинов, Арсеній Яценюк. Лідери опозиції ухвалили і підписали декларацію опозиційних сил. Також вони поділилися своїми планами на найближчий час. Нічого нового їхні прихильники не дізналися. Старі гасла про усунення Януковича, перемога на виборах в 2015 р. і т.д. Однак навіть єдиного кандидата партії вибрати не змогли. Будуть підтримувати того, хто складе компанію Януковичу у другому турі.

Читайте також: "Антифашисти" і опозиція вивела на вулиці 50-70 тис. осіб

Коли акція закінчилася, прихильники опозиції покинули Софіївську площу.

А на Європейській площі Партія регіонів у цей час проводила свій мітинг. Колона, яка за відомостями МВС налічувала близько 50 тис. активістів, рушила з Парку Слави на Європейську площу. Там на сцені виступали лідери ПР. На політичному мітингу виступили депутати: Олександр Єфремов, Сергій Тігіпко, Вадим Колесніченко, Нестор Шуфрич і екс-міністр оборони Олександр Кузьмук. Крім цього виступали ветерани, а також представники молодіжної організації ПР з різних регіонів України.

І також була прийнята резолюція - "антифашистська". В ній були засуджені дії опозиційних сил, які співпрацюють з ВО "Свобода".

На цей момент на Європейській площі триває концерт, політична частина завершена.

Читайте також: Опозиція в першому турі президентських виборів не буде висувати єдиного кандидата

Під час акцій були відзначені кілька провокацій. Невідомі кілька разів атакували опозиційних активістів, навіть під'їхав БТР.

Мета досягнута, обидва табори потрапили в газети і на телеекрани, тепер українців будуть кілька днів "зомбувати" проблемою "злочинної влади" і "фашистської чуми".