ua en ru

Опозиція Німеччини стурбована стислими термінами узгодження бюджетного пакту ЄС

Автор: RBC.UA
Соціал-демократична партія Німеччини (SPD, СДПН) стурбована стислими термінами погодження бюджетного пакту Євросоюзу, що передбачає "напівавтоматичні" санкції відносно країн, що порушують бюджетну дисципліну. Про це повідомив глава фракції СДПН Франк-Вальтер Штайнмайер.

Соціал-демократична партія Німеччини (SPD, СДПН) стурбована стислими термінами погодження бюджетного пакту Євросоюзу, що передбачає "напівавтоматичні" санкції відносно країн, що порушують бюджетну дисципліну. Про це повідомив глава фракції СДПН Франк-Вальтер Штайнмайер, назвавши план по термінах узгодження "амбітним", передає Reuters.

Німецький політик вказав, що мова йде про "серйозні рішення з далекоглядними наслідками для національних парламентів", а тому стислі терміни не повинні впливати на пошук компромісу між німецькою коаліцією і опозицією.

За планами коаліційного уряду Німеччини, в останній тиждень березня 2012 р. в німецькому бундестагу (нижня палата парламенту Німеччини) має відбутися перше читання проекту бюджетного пакту ЄС. Законопроект має бути ухвалений бундестагом в районі 21-25 травня 2012 р. після чого він відправиться на схвалення в бундесрат (верхню палату парламенту ФРН).

Канцлерові Німеччини Ангелі Меркель буде потрібна більше, ніж очікувалося раніше, кількість голосів для схвалення парламентом країни європейського бюджетного пакту. Верхня і нижня палати парламенту Німеччини повинні будуть схвалити європейську фіскальну угоду підтримки 75% депутатів. Таким чином, для схвалення законопроекту парламентом Німеччини Меркель будуть потрібно голоси опозиції - депутатів від СДПН і "Зелених".

Нагадаємо, бюджетний пакт ЄС, який передбачає напівавтоматичне застосування санкцій відносно країн-членів блоку, що порушують бюджетну дисципліну, 2 березня 2012 р. підписали 25 з 27 членів ЄС. Свої підписи під документом не поставили прем'єри Чехії і Великобританії.

Проект нового союзу бюджетної стабільності був розроблений на саміті ЄС 9 грудня 2011 р. Угода передбачає введення санкцій проти країн, де дефіцит бюджету буде перевищувати 3%, і визначає первинний дефіцит на рівні 0,5%.

Також договір передбачає юридичну відповідальність європейських держав за невиконання програми проведення узгодженої податкової та бюджетної політики, що буде відображено на законодавчому рівні через поправки до чинних європейських конвенцій.

За підсумками саміту прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон відмовився підписувати договір про створення Бюджетно-податкового союзу, до якого Великобританія в результаті не увійшла. Це рішення прем'єр-міністра викликало ряд суперечностей у правлячій коаліції Консервативної та Ліберально-демократичної партій.

Після підписання Бюджетний пакт надходить в 25 країн ЄС на ратифікацію. Ірландія оголосила, що проведе по ньому загальнонаціональний референдум.