Опозиційний уряд просить МВФ відмовитись від кредитування України
Опозиційний уряд ухвалив звернення до Міжнародного валютного (МВФ) фонду із проханням відмовитися від кредитування України. Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу ТВі.
"Вони хочуть використати ці гроші на повернення 5,4 мільярда доларів RosUkrEnergo і, по суті, задіяти їх в потужній корупції", - пояснила ініціативу опозиції Ю.Тимошенко.
Вона відзначила, що відповідне звернення було прийняте 5 липня і направлено всім лідерам держав, які є засновниками Фонду.
Лідер БЮТ також відзначила, "що Янукович свідомо програв спір, який мусив бути на користь України" і "що один з суддів Стокгольмського суду повідомив ЗМІ, що він був вражений тим, як Україна здає свої національні інтереси в Стокгольмському суді".
Нагадаємо, в суботу, 3 липня, стало відомо, що МВФ готовий надати Україні нову кредитну лінію у розмірі 14,9 млрд дол.
1 липня Ю.Тимошенко на засіданні опозиційного уряду оприлюднила текст рішення Стокгольмського суду за позовом RosUkrEnergo до "Нафтогазу України", згідно з яким «Нафтогаз», зокрема, заявив, що не має позовних вимог до RUE, відмовився від захисту, заявив, що 11 млрд куб. газу належать RUE і погодився на виплату штрафних санкцій. Вона зазначила, що дане рішення не могло ухвалюватися без прямої вказівки В.Януковича, який «знаходиться в долі, враховуючи ті гроші, які хоче забрати RUE в України».
Лідер опозиції озвучила вимогу зупинити рішення Стокгольмського суду через постанову Верховної Ради. Ю.Тимошенко також заявила, що опозиція вимагатиме у ВР відставки голови СБУ Валерія Хорошковського, міністра палива і енергетики Юрія Бойка і голови НАК "Нафтогаз" Євгена Бакуліна і притягнення до відповідальності керівника Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна і президента RosUkrEnergo Дмитра Фірташа.
Нагадаємо, 8 червня ц.р. Стокгольмський трибунал прийняв рішення, згідно з яким НАК «Нафтогаз України» зобов'язаний повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу і сплатити 197 млн дол. компенсації. Згодом, СБУ порушила кримінальну справу відносно нанесення збитків державі в результаті цього рішення.
11 млрд куб. м газу були вилучені НАК у RUE в 2009 р. як компенсація заплаченого «Нафтогазом» боргу RUE перед «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд дол. після того, як в результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні в 2009 р. RosUkrEnergo було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з «Газпромом», який володіє 50% RUE.
Початкова вартість 11 млрд куб. м складала 1,7 млрд дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 куб. м. RUE розраховує отримати 5,4 млрд дол. (по 490 дол. за тисячу куб. м).