ua en ru

ООН: В Україні ступінь поширеності ВІЛ/СНІД - 1,1% населення

Автор: RBC.UA
Серед країн Європи та Центральної Азії в Україні найвищий ступінь поширеності ВІЛ/СНІД. За останні 10 років кількість жителів країн Східної Європи та Центральної Азії, інфікованих на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), збільшилася майже втричі, становивши 1,4 млн осіб.

Серед країн Європи та Центральної Азії в Україні найвищий ступінь поширеності ВІЛ/СНІД. За останні 10 років кількість жителів країн Східної Європи та Центральної Азії, інфікованих на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), збільшилася майже втричі, становивши 1,4 млн осіб. Про це йдеться в доповіді Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС), оприлюдненому 23 листопада, в Женеві, передає Deutsche Welle.

Там же зазначається, що в східноєвропейських і центральноазіатських державах число смертей, обумовлених СНІДом, зросло, порівняно з 2001 р., в чотири рази і становило в 2009 р., за оцінками, 76 тис.

Приблизно 90% всіх нових випадків зараження ВІЛ в даному регіоні припадає, за даними експертів ЮНЕЙДС, на Росію та Україну. В той же час в Україні зареєстровано найвищий в Європі та Центральній Азії ступінь поширеності ВІЛ серед дорослого населення - 1,1%.

У п'яти країнах регіону - Вірменії, Грузії, Казахстані, Киргизії і Таджикистані - показник зараження ВІЛ за останні десять років збільшився більш ніж на 25%. Основними шляхами передачі ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії є, згідно з доповіддю ООН, вживання ін'єкційних наркотиків, заняття проституцією і - меншою мірою - статеві контакти між чоловіками.

Нагадаємо, вчора була представлена Програма ООН з боротьби зі СНІДом, в якій повідомлялося, що темпи поширення епідемії ВІЛ/СНІД сповільнилися. За даними організації, кількість виявлених випадків зараження ВІЛ-інфекцією в світі за останні п'ять років скоротилася майже на 20%. Від СНІДу та пов'язаних з ним хвороб у 2009 р. померли 1,8 млн людей - на 300 тис. менше, ніж п'ять років тому.

За останні п'ять років загальна кількість людей, які вживають антиретровірусні препарати, зросла в сім з половиною разів. У новій доповіді повідомляється, що 56 країнам світу вдалося або стабілізувати, або значно знизити темпи зростання нових ВІЛ-інфекцій.

«Ми перериваємо траєкторію епідемії СНІДу нашими рішучими діями і продуманими рішеннями. Інвестиції у протидію СНІДу окупаються, але досягнення поки ще тендітні...», - сказав виконавчий директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе.

Доповідь за 2010 р. містить дані про ВІЛ з 182 країн. У ньому наводяться нові докази того, що інвестиції в програми профілактики ВІЛ приносять значні результати в багатьох країнах з найбільш важким тягарем захворювань.

На даний час епідемією найбільшою мірою охоплені країни Африки на південь від Сахари. На цей регіон припадає 69% всіх нових випадків ВІЛ-інфекції. У семи країнах Східної Європи та Центральної Азії темпи зростання кількості ВІЛ-інфікованих зросли на 25%.