ua en ru

ООН визнала НПС Лівії і зняла частину санкцій

Автор: RBC.UA
Мандат на представництво інтересів Лівії в ООН передано Перехідній національній раді. Таке рішення ухвалила Генеральна асамблея ООН. А Радбез ООН скасував ряд економічних санкцій відносно Тріполі, повідомляє Deutsche Welle.

Мандат на представництво інтересів Лівії в ООН передано Перехідній національній раді. Таке рішення ухвалила Генеральна асамблея ООН. А Радбез ООН скасував ряд економічних санкцій відносно Тріполі, повідомляє Deutsche Welle.

Крім того, Радбез випустив нову резолюцію щодо Лівії, якою пом'якшується режим заборони на постачання зброї в цю північноафриканську країну. Також документ встановлює можливість перегляду заборони на польоти лівійських літаків.
Крім того, Радбез висловився за "якомога швидше" повернення лівійському народові грошових коштів, заморожених на рахунках в іноземних банках.

Одночасно члени Ради Безпеки ООН одноголосно висловилися за організацію на території Лівії нової місії ООН. Зберігаються також санкції, введені проти поваленого диктатора Каддафі і його найближчих соратників.

У березні, коли громадянська війна в Лівії тільки починалася, Радбез ООН заборонив лівійським літакам здійснювати польоти, тому що армія диктатора Муаммара Каддафі широко застосовувала авіацію проти бойових підрозділів опозиції. Також на початку бойових дій в Лівії Радбез ввів заборону на постачання зброї в цю державу.

Тим часом війська Перехідної національної ради натрапили на несподівано запеклий опір прихильників Каддафі в Бані-Валіді, а також у Сірті, рідному місті поваленого диктатора. Сили ПНС були змушені відступити з центрів Бані-Валіда і Сірта. За даними американської телекомпанії CNN, тільки в Сірті загинули 7 солдатів ПНС, поранена 31 людина.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що уряд Гвінеї-Бісау готовий прийняти поваленого лівійського лідера Муамара Каддафі "з розпростертими обіймами". Гвінея-Бісау відноситься до невеликої групи країн, в яких може сховатися Каддафі. Серед них також Нігер, Буркіна-Фасо і Венесуела. Чутки про те, що Каддафі перебуває в Нігері, він сам спростував у розмові з одним із близькосхідних телеканалів. Буркіна-Фасо, в свою чергу, категорично заперечує, що лівійський лідер або хтось із його наближених ховається на її території. Точних відомостей про те, де саме ховається Каддафі, і чи залишив він Лівію після захоплення столиці повстанцями, досі немає.

Нагадаємо, 9 вересня ц.р. Інтерпол видав ордер на арешт скинутого лівійського лідера Муаммара Каддафі, а також його сина Сеіф-аль-Іслама Каддафі. У повідомленні Міжнародної організації кримінальної поліції говорилося, що був виданий також ордер на арешт шефа лівійських спецслужб Абдулли аль-Сенуссі. Всіх звинувачують у вбивствах, неправомірних арештах та затримання сотень мирних жителів, які вийшли на антиурядові демонстрації в лютому 2011 р.

Наприкінці червня 2011 р. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Каддафі, аль-Каддафі та аль-Сенуссі.

З лютого 2011 р. у Лівії триває громадянська війна між прихильниками і противниками Каддафі. На боці останніх в хід бойових дій втрутилося НАТО після прийняття відповідної резолюції Ради безпеки ООН. Наприкінці серпня за підтримки Північноатлантичного альянсу та його союзників противники колишнього режиму захопили столицю Лівії - м. Тріполі.