ua en ru

ООН визнала Китай головним "електронним смітником" (фото)

Автор: RBC.UA
ООН визнала КНР не тільки головним виробником електронної продукції, але і найбільшої в світі звалищем для електроніки.

ООН визнала КНР не тільки головним виробником електронної продукції, але і найбільшої в світі звалищем для електроніки, повідомляє "Росія 24".

За словами експертів організації, де б ви не купували новий гаджет, після того як він буде викинутий, швидше за все, його чекає подорож до Китаю.

Фото: "Електронний смітник" в Китаї

Так зване E-waste ("Е-сміття") складається з відпрацьованої електронної техніки: від телевізорів і холодильників до кондиціонерів, старих комп'ютерів і смартфонів.

Виявляється, 70% світового електронного сміття потрапляє до Піднебесної. І про це мало хто знає, так як канали, по яких відходи переправляються з розвинених країн в КНР, В'єтнам та інші країни, що розвиваються, є нелегальними. Справа в тому, що конвенція ООН забороняє подібні схеми. Є спеціальний пункт, присвячений переправленні електронного сміття з країн на кшталт США в такі держави, як Китай.

Читайте також: У США з'явилися перші автомати для утилізації портативної електроніки

Тим не менш, обхідні шляхи були знайдені, і такі міста, як Гуйюй, розташований в головній промислової провінції КНР Гуандонг, буквально завалені старої електронікою. У результаті сотні тисяч людей, що живуть тут, стали експертами в сфері сортування та перепродажу електронних відходів. Колись топові мікрочіпи тут буквально гребуть лопатою, бо інакше розібратися в такій кількості сміття просто неможливо. Цінні комплектуючі потім продають, наприклад, тайваньсько-китайської Foxconn, яка є найбільшим у світі складальником гаджетів і одним з ключових постачальників для таких компаній, як Apple.

Найбільше від примітивної системи сортування та утилізації страждає екологія, правда цим більше цікавиться ООН, ніж сама китайська влада. Важко собі уявити, скільки шкідливих речовин йде в атмосферу, після того як непотрібні компоненти електроніки просто спалюють на вогнищі.

У розвинених країнах напрямок утилізації електроніки активно розвивається. Багато компаній беруть стару техніку на переробку за символічну плату. З 2005 р. в ЄС були прийняті правила утилізації електроніки. Згідно з ними, всі виробники зобов'язані безкоштовно приймати свою продукцію на переробку. За даними експертів, на кожного жителя Євросоюзу припадає щороку понад 14 кг "електронного сміття".