ua en ru

ООН: Майже 1,5 млн сирійців загрожує голод

Автор: RBC.UA
У Сирії 1,4 млн осіб відчувають дефіцит продовольства і перебувають під загрозою голоду. Такі дані наводить Продовольча сільськогосподарська організація (Food and Agricultural Organisation - ФАО) ООН.

У Сирії 1,4 млн осіб відчувають дефіцит продовольства і перебувають під загрозою голоду. Такі дані наводить Продовольча сільськогосподарська організація (Food and Agricultural Organisation - ФАО) ООН.

"Безперервні з березня 2011 року заворушення в Сирії викликають серйозну заклопотаність станом продовольчої безпеки, особливо серед груп ризику", - йдеться в спеціальній заяві секретаріату ФАО щодо ситуації в Сирії, передає France 24. Під групами ризику маються на увазі жителі міст Хомс, Хама, Дамаск, Дераа, Ідліб та їх околиць, де протистояння урядових військ і опозиції особливо сильне.

За даними ФАО, за 2011 р. обсяг виробництва зернових в Сирії склав у середньому 4,2 млн тонн, що на 10% менше усередненого показника за останні 5 років. "Через безперервний конфлікту багато фермерів в 2011 р. не змогли дістатися до своїх угідь для збору врожаю", - йдеться в заяві.

Як наслідок, з липня по грудень 2011 р. спостерігалося різке зростання цін на продовольство і збільшення інфляції більш ніж на 15%.

За оцінками експертів ФАО, в 2012 р. Сирії доведеться збільшити закупівлі продовольства як мінімум на третину та імпортувати близько 4 млн тонн зернових, що майже на 1 млн тонн більше, ніж роком раніше.

На даний момент ФАО за сприяння Всесвітньої продовольчої програми (World Food Programme, ВПП) проводять операції з надання гуманітарної допомоги Сирії, в рамках якої, зокрема, мають намір забезпечити продовольчими картками близько 100 тис. сирійців.
З наданням гуманітарної допомоги в Сирії також були проблеми. Влада країни не так давно відмовлялися допустити на свою територію главу організації з гуманітарних операцій ООН.

Також дозволу завезти гуманітарну допомогу в Сирію не отримував міжнародний Червоний Хрест.

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, що загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. За оцінками ООН, жертвами конфлікту стали вже понад 7,5 тис. осіб. Сирійська опозиція продовжує вимагати відставки Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних протестів в країні орудують "банди озброєних терористів".

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. Також країну покинули посли багатьох європейських і африканських країн. Однак, в Сирії був проведений референдум з питання внесення змін до Конституції. За скасування статусу партії "Баас" як такої, "очолює країну і суспільство" проголосували майже 90% сирійців. Президент Башар Асад вже підписав цей документ.