ООН відкликає допоміжний персонал із Сирії
Організація Об'єднаних Націй (ООН) прийняла рішення відкликати допоміжний персонал із Сирії, звідки п'ятий місяць продовжують надходити повідомлення про насильство щодо мирних жителів, які протестують проти режиму чинного президента країни Башара Асада. Про це повідомив спеціальний координатор ООН по Лівану Майкл Уільямс, передає Reuters.
За його словами, 26 допоміжних співробітників місії організації в Сирії покинули країну разом зі своїми сім'ями.
Вільямс також у черговий раз озвучив "крайню стурбованість" ситуацією ООН в Сирії, де, за даними правозахисних організацій, за останні чотири дні урядові війська вбили 36 чоловік в ході військової операції в портовому м.Латакія.
Правозахисні організації заявляють, що сірійські власті жорстко присікають несанкціоновані акції протесту, в тому числі застосовуючи армійські підрозділи: з початку заворушень під час вуличних заворушень вбито близько 1 тис. 700 осіб. Втім, підтвердження цих відомостей з інших джерел поки немає. Самі сірійські власті заявляють, що до заворушень причетні терористичні угруповання.
Напередодні сирійські урядові війська закінчили в м.Латакія контртерористичну операцію. Основним місцем проведення операції був район аль-Рамель, де знаходилися основні позиції "терористів". У силових структурах повідомили, що інженерні підрозділи знешкодили кілька вибухових пристроїв, які встановили терористи, що прикриваються мирними демонстрантами. Силами правоохоронних органів і військовослужбовців були знищені, а також заарештовані кілька стрільців, вилучено велику кількість зброї та боєприпасів.
Нагадаємо, раніше влада Сирії відзвітували про виведення військ з м.Дейр-ез-Зор, куди відразу була організована поїздка журналістів на чолі з міністром інформації країни. Представники ЗМІ змогли поспілкуватися з громадянами і переконатися, що всі вони підтримують дії військових щодо наведення порядку і позитивно відгукуються про президента Башара Асада, якому вдається стримати мир між сунітами, алавітами, християнами, курдами та ін. меншинами, сформованими за національною або релігійним принципом, які проживають у Сирії.
Проте США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини та застосування зброї проти мирних жителів.
Зокрема державний секретар США Хілларі Клінтон позначила, що відносно Сирії та Лівії США будуть підходити з позиції "розумної сили".
Щодо Сирії Клінтон заявила, що США зайняли вичікувальну позицію. "Якщо Туреччина каже" він повинен піти ", якщо так каже король Саудівської Аравії Абдалла, інші люди вторять їм, режим Башара Асада не може ігнорувати це далі. Ви знаєте, що довгий час через викликі, які вони (Сирія) нам кидали , ми не могли впливати на ситуацію, тому політика "розумної сили" тут буде найбільш розумною, тому як просто силою нічого не вирішити ", - пояснила вона.
З середини березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки президента Асада та проведення політичних реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, який діяв в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію.