ua en ru

ООН: Відчутного зниження цін на продукти харчування у 2012 р. очікувати не варто

Автор: RBC.UA
Ціни на деякі продукти харчування трохи скоротяться в 2012р. через загальне уповільнення світової економіки, проте в цілому збережуться на колишньому високому рівні. Про це заявив глава Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жозе Граціано да Сільва, нещодавно призначений на цю посаду, передає Reuters.

Ціни на деякі продукти харчування трохи скоротяться в 2012р. через загальне уповільнення світової економіки, проте в цілому збережуться на колишньому високому рівні. Про це заявив глава Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Жозе Граціано да Сільва, нещодавно призначений на цю посаду, передає Reuters.

За словами глави ФАО, на продовольчих ринках продовжить відчуватися волатильність цін, і через економічну нестабільність все більше людей опиниться під загрозою голоду.

"Ціни не будуть так різко рости, як протягом останніх кількох років, але й не знизяться. Можливо лише незначне короткострокове зниження цін на окремі групи товарів", - повідомив да Сільва.

Нагадаємо, світові ціни на продовольство різко підскочили до лютого 2011р., Стимулювавши інфляцію і створивши ідеальний клімат для суспільного невдоволення і подій арабської весни.

Варто зазначити, що, на думку да Сільва, поточний економічний спад в Європі може спричинити зростання голодуючих у світі, кількість яких, за оцінками ФАО, в 2010р. склала 925 млн осіб. Глава ФАО вважає, що в першу чергу організація повинна зосередити зусилля на найбідніших країнах Африки, особливо країнах Африканського рогу, жителі яких страждають від тривалої посухи і голоду. Саме туди да Сільва намір в першу чергу нанести візит в новому році.

ФАО (Food and Agricultural Organization) є одним з найбільших інститутів ООН. Річний бюджет організації становить близько 1 млрд дол. У діяльності по боротьбі з голодом задіяні понад 3 тис. співробітників.

Зазначимо, в останній доповіді ООН, зазначалося, що чверть всіх земель нині сильно деградувала і це загрожує людству продовольчою кризою.

ООН підрахувала, що для задоволення потреб зростаючого населення планети фермери повинні до 2050 р. виробляти на 70% продовольства більше, ніж зараз.

Однак, за даними організації, в наявності всі ознаки того, що домогтися такого збільшення обсягів продовольства не вдасться - через нестійких методів ведення сільського господарства, зміни клімату та використання земляних угідь для виробництва біопалива.

Раніше Світовий банк (СБ) заявляв, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються, де гостро стоїть проблема голоду і не вистачає питної води.

СБ повідомляв, що більше 12 млн людей потребують термінової гуманітарної допомоги в районі Африканського Рогу, в результаті спустошливої ​​засухи і конфліктів, громадянських заворушень в Сомалі. За підрахунками СБ, 40% дітей у віці до п'яти років у Сомалі страждають від недоїдання. У цій країні з 3,7 млн. осіб, 3,2 млн. - за межею бідності, 2,8 млн. з них проживають на півдні країни. Криза посилює зростання внутрішніх цін на продовольство. Ціни на два основних товари, червоний і білий сорго зросли в межах 30 - 240%.

Ситуація з високими цінами на продовольство залежить від ряду чинників, характерних для кожної країни, і наслідки можуть істотно різнитися між групами населення в одній країні, повідомляли у Світовому банку. Таким чином, необхідно збалансувати заходи для найбільш уразливих країн.

Нагадаємо, раніше комісар Євросоюзу з питань гуманітарної допомоги Крісталіна Георгієва заявила, що ЄС збільшить розміри допомоги жертвам голоду в районі Африканського Рогу. Вона сказала, що Брюссель негайно надасть ще 40 млн дол на допомогу біженцям з голоду в Сомалі.

На початку липня британські гуманітарні організації "Оксфам", "Врятуйте дітей" та "Червоний Хрест" звернулися з екстреним закликом про збір коштів для допомоги жителям Африканського Рогу. Для допомоги нужденним планували зібрати близько 150 млн дол.

Зазначимо, на величезних територіях Ефіопії, Сомалі та Кенії відзначають найсильнішу за останні 60 років посуху. В Управлінні ООН по координації гуманітарних питань (УКГП) ситуацію назвали «найсильнішим продовольчою кризою в сьогоднішньому світі» і заявили, що ситуація навряд чи поліпшиться до 2012 р.

У липні 2011 р. фонд, заснований ООН, для надання допомоги Сомалі в розмірі 529 млн дол був профінансований державами-донорами на 30%, фонд у розмірі 525 млн дол для Кенії - на 54%, фонд у розмірі 39 млн дол для Джібуті - на 30%. Експерти кажуть, що не всі країни готові надавати підтримку, вважаючи, що допомога потрапляє в руки повстанців.