ООН не схвалила створення у ній представництва ЄС

На засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ГА ООН) в Нью-Йорку не була схвалена ініціатива створення Європейським союзом (ЄС) єдиного представництва  цієї всесвітньої організації, повідомляє DW.

На засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй (ГА ООН) в Нью-Йорку не була схвалена ініціатива створення Європейським союзом (ЄС) єдиного представництва  цієї всесвітньої організації, повідомляє DW. Таку ініціативу підтримала всього лише 71 держава, тоді як проти висловилися представники 76 країн. Плани ЄС не знайшли схвалення у африканських країн і країн Карибського басейну, а також Ірану та Венесуели.
Представляти інтереси Євросоюзу, за планами ЄС, як повідомляє DW, повинна була Кетрін Ештон, верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки. Пропозицію ЄС буде ще раз винесено на голосування до вересня 2011 року.
Нагадаємо, ЄС - міжнародне утворення, що поєднує ознаки міжнародної організації та держави, однак формально він не є ні тим, ні іншим. Союз є суб'єктом міжнародного публічного права, має повноваження на участь у міжнародних відносинах і грає в них велику роль.
Головним нововведенням, пов'язаним зі створенням ЄС, в порівнянні з іншими міжнародними утвореннями, є те, що члени Союзу відмовилися від певної частини національного суверенітету заради створення політичного об'єднання з єдиною структурою.

ООН - міжнародна організація, створена для підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки, розвитку співробітництва між державами.
ГА ООН займає центральне місце в якості головного дорадчого, директивного і представницького органу. ГА розглядає принципи співпраці в області забезпечення міжнародного миру та безпеки; обирає непостійних членів Ради Безпеки ООН, членів Економічної та Соціальної Ради; за рекомендацією Ради Безпеки призначає Генерального секретаря ООН; спільно з Радою Безпеки обирає членів Міжнародного Суду ООН; координує міжнародне співробітництво в економічній, соціальній, культурній та гуманітарній сферах; здійснює інші повноваження, передбачені в Статуті ООН.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся