ua en ru

ООН розпочинає поставки харчів для постраждалих від голоду в Африці

Автор: RBC.UA
Всесвітня продовольча програма ООН сьогодні розпочинає термінові поставки продуктів харчування в Сомалі, де через посуху голодують мешканці щонайменше двох регіонів. Про це повідомляє РБК.

Всесвітня продовольча програма ООН сьогодні розпочинає термінові поставки продуктів харчування в Сомалі, де через посуху голодують мешканці щонайменше двох регіонів. Про це повідомляє РБК.

Допомогу також отримають деякі райони на кордоні Сомалі, Ефіопії і Кенії.

У той же час, ісламістські повстанці, які контролюють значну частину території Сомалі, заборонили постачання допомоги зокрема на південь країни, де ООН раніше офіційно повідомила про голод.

В цілому, зараз на межі виживання - близько третини населення Сомалі, та мільйони мешканців інших країн Африканського Рогу - Джібуті, Кенії, Уганди та Ефіопії.

На початку липня британські гуманітарні організації "Оксфам", "Врятуйте дітей" та "Червоний Хрест" звернулися з екстреним закликом про збір коштів для допомоги жителям Африканського Рогу.

За даними експертів, в зоні ризику понад 12 млн осіб. Для допомоги нужденним планували зібрати близько 150 млн дол. На величезних територіях Ефіопії, Сомалі та Кенії відзначають найсильнішу за останні 60 років посуху.

В Управлінні ООН по координації гуманітарних питань (УКГП) ситуацію назвали «найсильнішою продовольчою кризою в сьогоднішньому світі».

За даними ООН, кількість людей, які страждають від посухи, зросла на 30% в порівнянні з початком 2011 р., і навряд чи ситуація поліпшиться до 2012 р. "Кількість дітей, які отримують недостатнє харчування, перевищує більш ніж удвічі критичний рівень в 15%, і , як очікується, буде зростати", - сказала прес-секретар Управління ООН з координації гуманітарних питань (УГКВ) Елізабет Бірс.

Ситуація провокує зростання цін на продовольство. Негативно впливає і світове підвищення вартості продуктів харчування. Ціни на зернові в Кенії на 30% -80% перевищують середній показник за останні п'ять років. В Ефіопії в травні вартість продовольчого кошика підскочила на 41%.

Станом на початок місяця, фонд, заснований ООН, для надання допомоги Сомалі в розмірі 529 млн дол був профінансований державами-донорами на 30%, фонд у розмірі 525 млн дол для Кенії - на 54%, фонд у розмірі 39 млн дол. для Джібуті - на 30%.

Експерти кажуть, що не всі країни готові надавати підтримку, вважаючи, що вона потрапляє в руки повстанців.

За словами експертів продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, поліпшення ситуації з посухою до 2012 р. не передбачається.