ua en ru

ООН: Кількість біженців в 2011 р. зросла на 20% (фото)

Автор: RBC.UA
Число тих, хто шукає притулок в індустріальних країнах зросло в 2011 р. на 20%, зазначає в своїй доповіді ООН. Зростання кількості біженців пов'язують з наслідками "арабської весни".

Число тих, хто шукає притулок в індустріальних країнах зросло в 2011 р. на 20%, зазначає в своїй доповіді ООН. Зростання кількості біженців пов'язують з наслідками "арабської весни".

Як повідомляє Deutsche Welle, за даними Верховного комісаріату ООН у справах біженців в 44 країнах в 2011 р. було подано близько 441 тис 300 подібних заявок.

Комісаріат пов'язує збільшення числа біженців з наслідками "арабської весни". Число громадян Тунісу, які клопочуть про надання політичного притулку, збільшилося в 2011 р. з 900 до 7 тис 900 чоловік. Істотно зросла кількість бажаючих отримати притулок серед громадян Лівії та Сирії. За даними, які раніше приводили правозахисники, за час зіткнень урядових військ і опозиційних активістів у сусідню Туреччину бігли 11 тис. сирійців. Крім того, відповідно до заяви ООН, близько 2 тис. біженців з Сирії залишають країну і направляються до Лівану.

Зростання числа заяв говорить про те, що 2011 рік став роком великих труднощів для дуже багатьох людей, зазначив верховний комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутьєррес. "Ми раді, що міжнародна система, що займається проблемами біженців, витримала цей наплив", - сказав він. Тим часом число всіх бажаючих отримати притулок в індустріальних країнах меншf, ніж кількість мешканців одного тільки табора для біженців Дадааб в Кенії, підкреслив Антоніо Гутьєррес.

Зазначимо, що згідно з даними європейського статистичного відомства Eurostat, 6% всіх біженців в ЄС складають росіяни. Обігнати Росію за кількістю бажаючих емігрувати до Євросоюзу вдалося лише Афганістану (9%). Третє місце ділять Пакистан, Ірак і Сербія (по 5%).

Найчастіше іммігранти намагалися отримати притулок у Франції (56 300 осіб). У Німеччині число біженців склало 53 300 осіб, в Італії - 34 100 осіб. Однак у розрахунку на кількість жителів найбільше біженців було зафіксовано в таких невеликих європейських країнах, як Мальта, Люксембург і Бельгія, зазначає агентство AFP. У 2011 році біженцями в ЄС були визнані 237 тис. 400 осіб, 75 % заявок були відхилені.

Зазначимо, що європейські ЗМІ активно обговорюють цю тему вже досить довго. Провідні видання вважають, що Захід повинен виробити єдину позицію, а німецькі газети наполягають, що ФРН зобов'язана прийняти сирійських біженців і поранених.

Так, наприклад, німецьке видання Die Zeit писало: "Німецький уряд має погодитися надати притулок сирійським біженцям і пораненим." Політика відкритих дверей "для сирійців, яку проводить Туреччина, - вірна, і країнам Євросоюзу слід брати з неї приклад. Німеччина повинна не тільки на словах, а й ділом допомогти сирійському визвольному руху. Фактично це означає прийом сирійських біженців і лікування поранених в Німеччині ... Чинні сьогодні практика депортації біженців всередині Євросоюзу є в сьогоднішніх умовах політично безрозсудною і фатальною з моральної точки зору".