ООН: До кінця жовтня населення Землі досягне 7 млрд людей

Середа 26 жовтня 2011 18:35
Автор: RBC.UA
Експерти ООН очікують, що до кінця жовтня цього року населення Землі досягне 7 млрд людей. Про це йдеться в щорічній доповіді ООН, пише Deutsche Welle.

Експерти ООН очікують, що до кінця жовтня цього року населення Землі досягне 7 млрд людей. Про це йдеться в щорічній доповіді ООН, пише Deutsche Welle.

"В понеділок, 31 жовтня, населення Землі досягне позначки 7 млрд людей", - говориться в доповіді ООН про народонаселення Землі, яка була представлена в середу, 26 жовтня, в Нью-Йорку. З моменту досягнення позначки 6 млрд людей пройшло всього 12 років (планка в 6 млрд була досягнута в 1999 р.) Кожен рік населення нашої планети збільшується на 80 млн людей, що приблизно відповідає населенню Німеччини.

Згідно з повідомленням ООН, основний приріст припадає на бідні країни Африки та Азії, при такій динаміці в найближчому майбутньому вони неминуче зіткнуться з проблемою нестачі води, продовольства і робочих місць для громадян. При цьому чисельність населення в Західній Європі, Росії і Японії йде на спад, а в США трохи збільшується за рахунок мігрантів.

"Сьогодні 60% населення світу проживають в Азії і 15% в Африці. Населення Африки зростає на 2,3% в рік, що більш ніж удвічі перевищує темпи зростання населення Азії", - наголошується в доповіді. Експерти очікують, що чисельність населення Азії досягне рекордного рівня до середини сторіччя, після чого почне потроху зменшуватися.

Згідно з доповіддю, в Європі чисельність населення досягне максимального значення (740 млн осіб) до 2025 р., а потім почне скорочуватися.

Однак, як попереджає організація, зростання числа жителів планети ставить серйозні питання перед людством. На думку експертів ООН, пом'якшити гостроту проблем допоможе створення більшої кількості місць для молоді, поліпшення системи освіти в країнах, що розвиваються, контроль народжуваності і турбота про водні ресурси.

Проте за останні 50 років очікувана середня тривалість життя на планеті зросла з 48 до 68 років, повідомив виконавчий директор Фонду народонаселення ООН (UNFPA) Бабатунде Осотімехін, який відзначив, що за час його життя населення Землі майже потроїлося. "Ми - сім мільярдів людей з сімома мільярдами шансів", - цитує заяву голови фонду агентство dpa. Досягнення семи мільярдів він назвав "багато в чому успіхом людства", що "сьогодні живе довше і здоровіше".

Між тим Фонд народонаселення ООН і Німецький фонд "Населення світу" (DSW) виходять з того, що до середини XXI століття населення Землі складе від 9,3 до 10,6 млрд людей. До 2025 р. Індія, згідно з прогнозами статистиків, обжене Китай і з населенням в 1,46 млрд чоловік стане найнаселенішою країною в світі.

Все більша частина населення Землі живе в містах. Найбільшими міськими агломераціями, за даними агентства AFP, є Токіо (36,7 млн жителів) і Делі (22 млн жителів).

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся