ru ua

ООН: Ізраїльські війська не переходили кордон з Ліваном

Автор: RBC.UA
Миротворчі сили ООН підтвердили, що ізраїльські солдати проводили роботи на території своєї держави і не перетинали кордон, коли вони піддалися обстрілу з ліванської сторони.

Миротворчі сили ООН підтвердили, що ізраїльські солдати проводили роботи на території своєї держави і не перетинали кордон, коли вони піддалися обстрілу з ліванської сторони, повідомляє РБК.

Інцидент стався біля населеного пункту Аадассі, що знаходиться на кордоні між Ізраїлем і Ліваном, коли військовослужбовці мали намір спиляти розташоване на кордоні дерево.

Нагадаємо, війська Ізраїлю і Лівану вступили в перестрілку на кордоні між країнами, яка забрала життя до 5 чоловік. ООН підтвердила, що "дерево розбрату" (імовірно, це був кипарис або ліванський кедр) знаходилося на південь від "блакитної лінії", що розділяє Ізраїль і Ліван. Таким чином, заяви ліванського керівництва про те, що армія Ізраїлю вторглася на територію сусідньої держави, залишаються голослівними.

Раніше МЗС Ізраїлю заявив про намір подати скаргу в ООН у зв'язку з тим, що Бейрут порушив умови резолюції Ради Безпеки 2006, яка проголосила закінчення військових дій у регіоні. Перестрілка на кордоні двох країн стала найкривавішим інцидентом з часів закінчення Другої ліванської війни проти підрозділів "Хезболли".

За словами лідера шиїтського руху Хасана Насралли, організація жорстко відреагує на військові дії Ізраїлю щодо Лівану. Керівництво "Хезболли" готове "відрізати будь-яку ізраїльську руку, підняту на ліванську армію".

Більш того, сьогодні стало відомо про те, що ізраїльтяни направили в регіон зіткнення бульдозери та іншу допоміжну техніку. Вона буде використовуватися для викорчовування дерев на території, яку не поділили Ізраїль і Ліван.