ua en ru

Оллі Рен: Реформи внутрішнього ринку до 2020 р. додадуть 3% до ВВП ЄС

Автор: RBC.UA
Реформи внутрішнього ринку Євросоюзу (ЄС) до 2020 р. додадуть 3% до валового внутрішнього продукту (ВВП) союзу. Відповідний прогноз на семінарі в Брюсселі озвучив комісар ЄС з економіки і грошово-кредитної політики Оллі Рен. За його словами, Європа повинна докласти всіх зусиль і вжити необхідних заходів для стимулювання економічного зростання. Ці кроки також мають сприяти відновленню довіри інвесторів в короткостроковій перспективі, вважає єврокомісар.

Реформи внутрішнього ринку Євросоюзу (ЄС) до 2020 р. додадуть 3% до валового внутрішнього продукту (ВВП) союзу. Відповідний прогноз на семінарі в Брюсселі озвучив комісар ЄС з економіки і грошово-кредитної політики Оллі Рен. За його словами, Європа повинна докласти всіх зусиль і вжити необхідних заходів для стимулювання економічного зростання. Ці кроки також мають сприяти відновленню довіри інвесторів в короткостроковій перспективі, вважає єврокомісар.

"Проведення ряду специфічних реформ внутрішнього ринку додасть більше 3% до ВВП союзу до 2020 р. Значна частина надбавки (близько половини) піде в результаті впровадження положень директиви ЄС по сектору послуг (вона спрямована на вивільнення економічного потенціалу ринку послуг за допомогою усунення юридичних та адміністративних бар'єрів ). Удосконалення внутрішнього ринку особливо актуальне зараз, в нинішньому економічному і фінансовому контексті", - цитує слова Рена Reuters.

Реформи внутрішнього ринку Євросоюзу спрямовані на стимулювання економічного зростання регіону і зачіпають ряд сфер, в тому числі сектор послуг, енергетичний сектор і ринок інтелектуальної власності. Ініціативи ЄС передбачають реформування системи оподаткування та виплати соціальної допомоги з тим, щоб вони сприяли зростанню зайнятості населення. Реформи внутрішнього ринку передбачають також реформування ринку праці та пенсійної системи, інвестування в знання та інновації, а також спрощення регуляторного законодавства, що, на думку експертів Єврокомісії, має сприяти зростанню бізнесу.

Проведення низки структурних реформ має стати частиною стратегії по виходу Євросоюзу з кризи. З урахуванням необхідності дотримуватися курсу фіскальної консолідації (заходи бюджетно-податкового оздоровлення) реформи внутрішнього ринку, що не призводять до негативних наслідків для бюджетів держав, повинні стати пріоритетом у політиці, вважає Рен.

16 листопада голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сказав, що фінансова криза в єврозоні набула системного характеру, і для її подолання країни валютного блоку і Євросоюз (ЄС) в цілому повинні більш строго дотримуватися курсу на поглиблення економічної інтеграції.

Поглиблення економічних зв'язків всередині єврозони не повинно ставити в невигідне становище держави ЄС, які поки продовжують використовувати національні валюти, вважає глава Єврокомісії. Він також додав, що завдання більш тісної економічної інтеграції в Європі вимагатиме змін основоположних угод Євросоюзу.

Останнім часом політики та економісти все більше допускають імовірність радикальної перебудови економічних відносин в ЄС, включаючи стиснення єврозони в тій чи іншій мірі.

14 листопада канцелер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи перед представниками Християнсько-демократичного союзу в Лейпцигу, заявила, що Європа переживає найважчий період з часів Другої світової війни і повинна згуртуватися перед обличчям проблем. За словами Меркель боргова криза в Європі змусила держави всерйоз задуматися про необхідність реформ. Положення, що містяться в Пакті стабільності і зростання, неодноразово порушувалися в останні кілька років, а порушники ніяк не каралися, сказала Меркель, додавши, що такому стану речей повинен настати кінець.

Ангела Меркель вже не вперше говорить про необхідність внесення змін до європейських конвенцій та угод. На її думку, на початку 2012 р. повинен бути розроблений конкретний текст, а до кінця наступного року всі 27 країн Євросоюзу повинні схвалити конвенції із внесеними поправками. У жовтні 2011 р. в рамках зустрічі лідерів єврозони постійний голова Європейської ради Херман ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу повідомили, що країни регіону можуть оприлюднити свої пропозиції щодо змін до чинних пактів на саміті ЄС у грудні 2011 р.

Зазначимо, в листопаді Єврокомісія (ЄК) в черговій доповіді про перспективи економічного розвитку Європи різко погіршила свій прогноз по зростанню ВВП єврозони на поточний і наступний роки. Так, цього року ЄК не очікує від єврозони зростання більш ніж на 1,5%. У наступному ж році ситуація ускладниться: прогноз на 2012 р. був знижений з 1,3% до 0,5%, на 2013 р. прогноз склав 1,3%.
Раніше попередній глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше говорив, що помірне зростання економіки зони євро продовжиться в доступному для огляду майбутньому, а інфляція в майбутні місяці буде вище цільового значення в 2%.

Нагадаємо, раніше Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) також різко скоротила прогноз економічного зростання в єврозоні на 2012 р. Організація прогнозує, що ВВП зони євро в 2012 р. виросте на 0,3% (півроку тому зростання оцінювався в 2%) . ОЕСР порадила Центробанкам єврозони по можливості знижувати облікові ставки. ЄЦБ вже зробив це, знизивши ключову ставку на 0,25 п.п. - до 1,25%.

Зазначимо, у вересні ОЕСР попереджала, що розвиненим країнам загрожує різкий спад в кінці року. Тоді організація також закликала Центробанки зберігати ставки низькими або здійснювати інші заходи пом'якшення монетарної політики, якщо спад виявиться тривалим. Цей спад, на думку ОЕСР, особливо сильно зачепить Німеччину.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання економіки єврозони і закликав монетарну владу регіону бути готовою до дій щодо пом'якшення монетарної політики. Економіка єврозони, за прогнозами МВФ, виросте цьогоріч на 1,9%, що нижче за попередню оцінку в 2,0%. У 2012 р. економіка зони обігу єдиної валюти розшириться на 1,4%, що також менше попереднього прогнозу на 1,7%. Очевидно, в наступній доповіді МВФ також знизить ці прогнози.

Нагадаємо, 30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію.