Олімпійський вогонь пройде до Сочі самий довгий шлях у своїй історії

Четвер 27 жовтня 2011 18:17
Автор: RBC.UA
Естафета вогню зимових Олімпійських ігор в Сочі почнеться в Росії 7 жовтня 2013 року, повідомив на нараді у вівторок президент оргкомітету Сочі 2014 Дмитро Чернишенко.

Естафета вогню зимових Олімпійських ігор в Сочі почнеться в Росії 7 жовтня 2013 року, повідомив на нараді у вівторок президент оргкомітету Сочі 2014 Дмитро Чернишенко, повідомляє прес-служба Оргкомітету Олімпіади 2014.
"Естафета почнеться в Москві 7 жовтня 2013 року і закінчиться в Сочі 7 лютого 2014 року - це буде найбільша естафета в історії Олімпійських ігор", - сказав він, додавши, що естафета охопить всю країну і в ній зможе взяти участь абсолютна більшість жителів РФ.
За словами Чернишенко, ця естафета стане найтривалішою за всю історію - 123 дні, і найдовшою - понад 40 тисяч кілометрів, що повністю відповідає довжині екватора Землі.
"Я думаю, навряд чи хтось зможе цей рекорд повторити", - сказав голова оргкомітету.
Він уточнив, що олімпійський вогонь, який прибуде до Москви з Афін, буде пронесений через столиці всіх 83-х суб'єктів РФ.
Крім того, організатори розраховують, що естафета торкнеться майже 2 тисяч населених пунктів. "Може, постараємося дотягти до гарної цифри - 2014 населених пунктів", - сказав Чернышенко.

Традиция запалювання олімпійського вогню існувала в Древній Греції під час проведення античних Олімпійських ігор. Олімпійський вогонь служив нагадуванням про подвиг титану Прометея який , за легендою, викрав вогонь у Зевса і подарував його людям.

Традиція була відроджена в 1928 році і зберігається досі. Під час Олімпійських ігор 1936 року, що проводилися в Берліні, вперше була проведена естафета Олімпійського вогню (по ідеї Йозефа Геббельса). Більше 3000 бігунів брали участь в доставці факела з Олімпії в Берлін. На зимових Олімпійських іграх вогонь запалювався і в 1936, і в 1948 році, але естафета вперше була проведена в 1952 році перед Олімпійськими іграми в Осло, причому брала початок не в Олімпії, а в Моргендалi. Зазвичай запалення вогню довіряють відомій людині, найчастіше, спортсменові, хоча бувають і виключення. Вважається великою честю бути обраним для проведення цієї церемонії.
В даний час олімпійський вогонь запалюють в Олімпії (Греція), за кілька місяців до відкриття ігор. Потім цей вогонь доставляють в місто, якe проводить Олімпійські ігри. Зазвичай використовують факел, який несуть бігуни, передаючи його один одному за естафеті, але в різний час використовувалися й інші способи транспортування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся