Олімпіада: Підсумки восьмого дня (фото)

Олімпіада: Підсумки восьмого дня (фото) Олімпіада
Восьмий день Олімпіади ознаменувався закінченням одних із самих цікавих частин Ігор - плавання і тенісу. Американець Майкл Фелпс заробив свою 18-у золоту медаль. А його співвітчизниця Серена Вільямс у жіночому тенісному фіналі обіграла росіянку Марію Шарапову. Українські спортсмени боролися за медалі, але невдало.

Україна - 0-0-0

Підійшли до завершення дводенні змагання у багатоборстві. Перед останнім етапом вся Україна очікувала рішення в бігу на 800 метрів, адже саме тут і вирішувалася доля олімпійських нагород, за які боролася і наша Людмила Йосипенко. Не встигли вивісити фінішний протокол, де українка зайняла 4-е місце, як через кілька хвилин, ситуація змінилася. Німкеня, яка займала 3-ю позицію була дискваліфікована. Але перипетії на цьому не закінчилися. Не встигла Україна порадіти за нашу спортсменку, як судді задовольнили протест німецької сторони. "Золото" завоювала Джессіка Енніс з Великобританії (6955). Українська сторона подала протест.

Попрощалися з Водним центром Лондона плавці, а ось стрибуни у воду тільки починають індивідуальні змагання. За вихід у фінал на 3-х метровій вежі боролася Олена Федорова. У півфіналі українка набрала 314,70 балів і з 12-м результатом проходить далі. Фінал змагань відбудеться 5 серпня о 21:00 за київським часом.

США - 5-3-3

Досить урожайним вийшов день для американських спортсменів. Головними ньюсмейкерами знову стали плавці, яких вів за собою легендарний Майкл Фелпс. Разом зі своїми партнерами по команді Фелпс взяв "золото" в комбінованій естафеті 4х100, завоювавши свою 18-у золоту олімпійську медаль. Підтримали чоловічий почин і жінки, які лідирували в своїй естафеті на аналогічній дистанції. Щоб далеко не вилазити з води, нагадаємо, що бронзову медаль виграла чоловіча четвірка веслярів.

Третю за цінністю медаль завоювали і фехтувальники, які своєю дружньою командою перекололи опонентів з Росії. Третє золото дня "зоряно-смугастим" подарувала стрілок Джеймі Грей, яка була першою у стрільбі з гвинтівки з трьох положень. Ще парочку медалей США принесла команда з велотреку ("срібло") і стрибун в довжину Вільям Клей ("бронза").

Тенісні брати Брайан обіграли у фіналі французьку пару Тсонга/Ллодра (6:4,7:6). Ну, а про перемогу Серени Вільямс ми вже говорили, шансів програти в американки просто не було.

Якщо у медальному збір у американців все було чудово, то в ігрових видах спорту "зоряно-смугасті" програли майже все, що можна. Команда США з водного поло поступилася сербам (6:11), волейболісти не встояли проти росіян (2-3), а хокеїстки програли представницям Нової Зеландії (2:3). Підсолодили пігулку лише баскетболісти. Хоча мало хто сумнівався в підсумковій перемоги "Дрім Тім" над Литвою - 99:94.

Китай - 5-3-3

У цей ігровий день команда Китаю набрала найбільше медалей, але навряд чи це когось дуже здивувало. Бронзу азіати змогли взяти в метанні диска (Чи Яньфэн), ходьбі (Чжень Ван) і стрибках на батуті (Хе Веньна). Срібні медалі завоювали батутистка Хуан Шаньшань, бадмінтоністка Ихан Ван, а так само веслярі з парних двійок.

Всі інші медалі були вищої категорії. Успіху китайці домоглися в тій же ходьбі (Чень Дін), у бадмінтоні (Чи Сюежуй, а також брава жіноча команда) і у фехтуванні (жіноча дружина). Окремо хотілося б виділити черговий успіх плавця Сунь Яна, який не просто приніс своїй країні найдорожчу медаль, але і побив свій власний світовий рекорд на 3 секунди.

Субота виходила для Китаю настільки успішною, що вболівальники з Піднебесної навіть не помітили розгрому своєї баскетбольної команди, яка начисто програла бразильцям - 59:98.

Великобританія - 6-1-0

Інакше як "днем Британії" минулий ігровий день назвати не можна. Господарі турніру успішно виступили в багатьох дисциплінах, взявши відразу сім нагород вищої проби. Почалося все на воді, де чудова чоловіча четвірка веслярів і парні двійки не залишили шансів жодному з суперників. "Золото" взяли і велогонщиця, які лідирували в командному переслідування на треку.

У легкій атлетиці британці взяли ще три "золота", але якщо підсумкова перемога Джессіка Енніс (семиборство) була передбачуваною, то успіх стрибуна Грега Рутерфорда став неочікуванним. Рудоволосий британець підірвав весь стадіон і під бурхливі овації зробив коло пошани.

Завершив приємний для господарів день бігун Мо Фара, який з помітною перевагою переміг на дистанції 10 000 метрів.

В командних видах спорту об'єднана команда виступила з рук геть погано. Господарі турніру програли свої матчі: баскетболісти поступилися Австралії (75:106), ватерполісти - Угорщини (6:17), волейболісти - полякам (0:3), гандболісти - тунисцам (17:34). Пішли від розгрому лише хокеїстки, які з мінімальним рахунком поступилися Китаю (1:2). Все це вболівальники могли пробачити, якщо б змогли перемогти футболісти, але, мабуть, боязнь пенальті проявляється у британців у всіх віках. Господарі турніру не змогли забити одинадцятиметровий у грі, а в серії післяматчевих ударів оступилися - 4:5.