Олімпіада: підсумки другого дня (фото)

РБК-Україна підводить підсумки другого дня Олімпійських ігор у Лондоні, який не приніс Україні ніяких нагород.

Україна - 0-0-1

Українська збірна вже має першу медаль на Олімпійських іграх - у фіналі стрільби з пневматичного пістолета Олена Костевич набрала 99,6 очки, що в сумі з кваліфікаційним показником принесло їй 486,6 бали і бронзову медаль Ігор.

На жаль, єдина представниця України в спортивній гімнастиці Наталія Кононенко не кваліфікувалася до жодного з п'яти фіналів. Кращий результат вона показала у вправах на брусах, зайнявши з оцінкою 13,433 балів 41 місце. На колоді і у вільних вправах вона виступала ще менш вдало: 12,066 (66 місце) і 12,500 пункту (68 позиція) відповідно. У багатоборстві наша гімнастка фінішувала 44-ю - 50,832.

Велогонщиця Олена Андрук в підсумковому протоколі групової гонки розташувалася на 50 позиції. 19 спортсменок, а серед них - і українка, не уклалися в ліміт часу.

Лариса Гріга в стартовому поєдинку поступилася чеській бадминтонисці Христині Гавнхольт- 1:2 (13:21, 21:15, 15:21).

Закінчилися перемоги і наших представників настільного тенісу, які програли сьогодні з однаковим рахунком 0:4.. Маргарита Песоцька в третьому раунді змагань - голландці Джиао Чи, а Олександр Дідух у другому колі - австрійцю Чень Вейксину.

Більшість тенісних матчів, у тому числі і протистояння Сергія Стаховського проти австралійця Ллейтона Хьюїтта, скасували через сильний дощ.

Китай - 2-4-0

Представники Піднебесної продовжують лідирувати в медальному заліку за підсумками двох днів змагань. Китайці завоювали в неділю шість олімпійських нагород, дві з яких виявилися вищої гідності.

Го Веньцзюнь завоювала золото у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів. Перед останнім пострілом лідирувала француженка Гобервиль, однак провалила вирішальну спробу. Китаянки Хе Цзи/У Мінься підтвердили свій клас в синхронних стрибках у воду з триметрового трампліну.

Срібні нагороди своїй країні принесли штангіст У Цзинбяо у ваговій категорії до 56 кг, Вей Нін в стрілецької дисципліни «скит», Лу Ін - в запливі на 100 метрів батерфляєм, а також лучники у командних змаганнях чоловіків.

США - 2-3-1

За підсумками неділі американці вийшли на друге місце в загальному заліку Ігор. Багато в чому цьому сприяли дві золоті нагороди. На 100-метрівці батерфляєм не було рівних Дані Воллмер, що повторила світовий рекорд і стала першою жінкою, що виплилп з 56 секунд. Результат, показаний американкою, - 55,98. Її співвітчизниця Кімберлі Род завоювала золото, встановивши новий олімпійський рекорд (99 з 100) вже в згаданому вище в скиті.

Срібло завоювали плавці в естафеті 4 х 100 метрів. Ведені і Майклом Фелпсом, і Райаном Лохте американці пропустили на верхню сходинку п'єдесталу французів. Підтримала почин плавців Аллісон Шмітт, що поступилася на 400-метрівці вільним стилем також представниці «триколірних» Каміллі Мюффа.

Ще одне друге місце на рахунку Келсі Брайант і Ебігейл Джонстон у змаганнях стрибків у воду з триметрового трампліну.

Єдину бронзу для США в неділю завоював дворазовий олімпійський чемпіон Брендан Хансен на 100-метрівці брасом. Більшу частину своїх нагород американці поки завоювали саме в плаванні.

Стартувала на олімпійському турнірі баскетбольна "Дрім Тім", яка переграла у своєму першому матчі суперників Франції - 98:71.

Великобританія - 0-1-1

Відкрили рахунок своїх нагород господарі Олімпійських ігор. Першу медаль команді - срібну - принесла Елізабет Армитстедт у груповій гонці на шосе. Бронзу завоювала головна надія Туманного Альбіону в олімпійському басейні - Ребекка Адлінгтон на дистанції 400 метрів вільним стилем.

За підсумками двох днів Британія поки не чула гімн своєї країни на домашніх Іграх.

Основні події дня:

- Зульфія Чіншанло з Казахстану завоювала золоту медаль в змаганнях з важкої атлетики на Олімпійських іграх у Лондоні, причому попутно встановила рекорд світу. У неділю Чіншанло стала кращою у ваговій категорії до 53 кг з результатом 226 кг, що є олімпійським рекордом. У ривку вона взяла вагу 95 кг, у поштовху встановила світовий рекорд - 131 кг. Друге місце зайняла представниця Тайваню Хсу Шучин (219 кг), бронза дісталася Христині Йову із Молдавії (219 кг).

- Золото Ігор у змаганнях важкоатлетів у ваговій категорії до 56 кг завоював Ом Юн Чхол з КНДР, що встановив рекорд світу в поштовху (168 кг) і олімпійський рекорд в сумі - 293 кг. За словами спортсмена, здобути видатну перемогу йому допоміг сам Кім Чен Ір.

- В олімпійському басейні в неділю було встановлено відразу два світові рекорди. Але якщо успіх Дані Воллмер, що перемогла на дистанції 100 метрів батерфляєм з результатом 55.98, при всьому бажанні до несподіванок зарахувати не можна, то тріумф південноафриканця Кемерона ван дер Бурга з кращим результатом планети на 100-метрівці брасом став достатньо несподіваним. Результат переможця, який тепер є новим орієнтиром для всіх, - 58.46.

- Футболістам збірної Іспанії з футболу не судилося стати олімпійськими чемпіонами. У неділю надії "Фурії Рохи" зруйнував скромний Гондурас.