Олімпіада: Підсумки шостого дня (фото)

Шостий день Олімпіади пройшов для українських спортсменів без медалей. Зате зі скандалом - українського боксера Хитрова, на думку багатьох, відверто "засудили". А ще США наздогнало Китай за кількістю "золота", але ще, поки, поступається в "сріблі".

Україна - 0-0-0

У командному спринті українки фінішували в кроці від п'єдесталу пошани. В кваліфікації на олімпійському велотреці Любов Шуліка і Олена Цьось перемогли команду Колумбії, показавши 33,708 секунди. З сьомим часом дівчата вийшли у другий раунд змагань. У наступному заїзді українки обіграли господинь змагань "завдяки" дискваліфікації останніх. У фінал наші спортсменки кваліфікувалися з четвертим показником - 33,620. У поєдинку за бронзову нагороду Любов і Олена, на жаль, поступилися австралійкам, проїхавши по 33,491 секунди.

На 200-метрівці на спині 17-річна киянка Дарина Зевіна кваліфікувалася в півфінал з дев'ятим результатом - 2.09, 40. У своєму запливі Дарина фінішувала другою. Зазначимо, що минулого року на чемпіонаті світу в цій дисципліні українка фінішувала четвертою з результатом 2.07, 82, що є особистим рекордом Даші. Так що, резерв для поліпшення часу у нашій спортсменки ще є.

Боксер Василь Ломаченко (60 кг) упевнено здолав Веллінгтона Аріаса Ромеро з Домініканської Республіки. З самого початку зустрічі українцеві вдалося впевнено захопити ініціативу і з кожним наступним раундом примножувати свою перевагу над опонентом. Два нокдауни для домініканця і беззастережна перемога з рахунком 15:3 і Василь Ломаченко впевнено крокує далі. У наступному раунді олімпійського боксерського турніру, за вихід у півфінал змагань, українець зустрінеться з Феліксом Вердехо Санчезом з Пуерто-Ріко.

Зовсім інша ситуація склалася в поєдинку Євгенія Хитрова (75 кг) з господарем змагань Ентоні Огого в 1/8 фіналу. За рішенням суддів українець поступився британцеві 18-18(3:5, 7:6, 8:7).

Китай - 1-2-1

День у команди Китаю видався найгіршим. Єдине "золото" китайцям приніс їх коронний вид спорту - настільний теніс. Більш того, тут у спортсменів КНР цілих дві медалі, так як фінал чоловічого одиночного розряду видався чисто китайським. Чжан Цзі Ке переміг Хао Вана з рахунком 4:1 по партіях і став олімпійським чемпіоном.

Ще одну срібну медаль принесла китайцям велогонщиця. Жіноча команда КНР з велотреку у фінальному спринтерському заїзді боролася з командою Німеччини і зуміла перемогти, обійшовши німкень більш ніж на секунду. Однак після закінчення фіналу збірна Китаю була дискваліфікована за неправильну зміну. Таким чином, олімпійськими чемпіонками в командному спринті серед жінок стали Христина Фогель і Міріам Вельт, а китаянки зайняли друге місце, встановивши, до речі, світовий рекорд в попередніх заїздах (32,447 секунди).

Остання китайська медаль на рахунку Йі Танг, яка стала третьою у фінальному запливі на 100 метрів вільним стилем. Її час - 53,44 секунди, а перемогла тут голландка Раноми Кромовіджоджо з олімпійським рекордом 53,00.

США - 6-1-1

А ось збірна США в четвер - абсолютний чемпіон. На рахунку американців цілих 6 золотих, 1 срібна та 1 бронзова медалі. Це досягнення дозволило їм зрівнятися з командою Китаю в загальному заліку по нагородам вищої проби. Всього у США вже більше медалей (37 проти 34), ніж у Китаю, але "зоряно-смугасті" поступаються в кількості срібних нагород (9 проти 11). Тому і поки йдуть на другому загальнокомандному місці.

Чудовий день видався у американських плавців. Великий Майкл Фелпс, Тайлер Клер і Ребека Соні стали олімпійськими чемпіонами на двухсотметровках комплексним плаванням і брасом у чоловіків, а також брасом у жінок. Фелпс завоював вже 20-у олімпійську медаль, 16 з яких - золоті. Він обійшов свого співвітчизника Райана Лохте, що зайняв друге місце. Також Райан зайняв третє місце і в переможному для Клери запливі брасом. На рахунку останнього олімпійський рекорд (1:53,43), а Соні взагалі побила світове досягнення. 2:19,59 - ось нова планка в жіночому брассі на дистанції 200 м.

Крім цих п'яти нагород, здобутих на воді, американці відзначилися в шостий день Олімпіади ще трьома золотими медалями. Дзюдоїстка Кайла Харрісон і гімнастка Гебріел Дуглас і жіноча вісімка з академічного веслування - такий список американських тріумфаторів Ігор-2012.

Великобританія - 3-3-0

Дійсно, шостий день Олімпійських ігор у Лондоні став англомовним. Збірна Великобританії забронювала за собою друге місце за підсумками дня. Три золоті і стільки ж срібних нагород - досягнення господарів Ігор.

Дві медалі принесли підданим королеви Єлизавети змагання в грібному слаломі. У чоловічій двійці перші два місця зайняли британці. Чемпіонами стали Тім Бейлі і Етьен Стотт, а друге місце залишилося за поступилися їм жалюгідні 0,36 секунди Девід Флоренс і Річард Хонслоу.

"Золото" виграла і чоловіча збірна Великобританії з велотреку в командному спринті. Британці випередили команду Франції, встановивши новий світовий рекорд - 42,600 секунди. А людина зі складним ім'ям Пітер Роберт Рассел Уілсон виявився самим точним стрільцем в дабл-трепі з 188 балами.

Ще два "срібла" впали в скарбничку Великобританії в дзюдо та академічного веслування. Джемма Гіббонс поступилася у фіналі Кайлі Харріссон у ваговій категорії до 78 кг, а британська четвірка чоловіків пропустила вперед тільки збірну ПАР, обійшовши при цьому данців на жалюгідні 0,05 секунди!